Narkotikten nefes kesen operasyon

Narkotik ekipleri Adana'da nefes kesen uyuşturucu operasyonuna imza attı.

Narkotikten nefes kesen operasyon

Türkiye'de �Ice� adlı uyuşturucu hapın imalathanesini ortaya çıkardı. Dünyada en yaygın uyuşturucu hap olarak bilinen Ecstacy'nin etkisi 12 saat sürerken, "Ice" isimli hapın etkisiyse tam 36 saat sürüyor. Operasyonda, Interpol tarafından aranan, Avrupa'nın bir çok ülkesinde uyuşturucu hap üreten ve piyasaya sürülmesinde büyük rol oynayan �Doktor� lakaplı kişi de yakalandı.

1/ 10
Narkotikten nefes kesen operasyon

Kentte yüklü miktarda uyarıcı hap imalatı yapıldığı yönünde bilgi alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, konuyla ilgili araştırma başlattı.

Yaklaşık 3 ay süren teknik takip ve istihbarat çalışmaları sonucu ekipler, zanlıların ürettikleri ilk 450 adet hapı piyasaya sürmeye çalıştığını belirledi.

Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir restoranda satış işlemi gerçekleştirilmek istenildiğini belirleyen ekipler, operasyon düzenleyerek, zanlıları gözaltına aldı.

2/ 10
Narkotikten nefes kesen operasyon

Aynı saatlerde Özel Harekat timlerinin de katılımıyla yaklaşık 100 polis, Meydan ve Mahfesığmaz mahallelerinde 8 ayrı adrese operasyon düzenledi. Kapıları �koç boynuzu� adını verdikleri çelik balyozla kıran Özel Harekat timlerinin ardından, �Angel� isimli narkotik köpeği eşliğinde ekipler arama yaptı.

Aramada, Türkiye'de ilk kez üretilen metamfetamin hammaddeli �Ice� adındaki uyarıcı madde ele geçirildi. Zanlıların, bunu �A� logolu haplar halinde ürettikleri belirlendi.

Operasyonda, çete lideri olduğu belirtilen M.M.P. ile Ç.K.P, Ş.B, A.Y, E.U, A.C. ve uyarıcı hapın imalatı için yurt dışından gelen Yavuz T. gözaltına alındı.

3/ 10
Narkotikten nefes kesen operasyon

KONFEKSİYON ATÖLYESİNDE İMALAT

Şebeke üyeleri fark edilmemek için, birkaç ay önce, mahalle arasında, etrafı tamamen evlerle çevrili bir konfeksiyon atölyesini kiraladı.

Atölyedeki dikiş makinelerini dahi çıkarmayan çete üyeleri, içerinin görünmemesi için tüm camları bez ve karton parçalarıyla kapattı.

Çevredeki vatandaşların, �hayırlı olsun� ziyaretlerini kabul etmeyen çete, camlarının neden içerisi görülmeyecek şekilde kapalı olduğunu soran mahalle halkına ise �şimdilik üretim iznimiz yok, 1-2 ay sonra alacağız. Ürettiğimiz gömlek ve pantolonların satışından kazanırsak resmi üretime geçeceğiz� diye yanıtlar verdi.

4/ 10