New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

ABD’nin Paterson ve Clifton şehirlerinde dün Türk festivali düzenlendi. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Atilla Pak’a göre bu tür festivaller, birlik ve beraberliğin göstergesi. Paterson Belediye Başkanı Jeffrey Jones ise bu organizasyonların gerçekleştirilmesinde liderliğin önemli olduğunu, bunu Türklerin başardığını belirtti.

1/ 6
New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

ABD'nin New Jersey eyaletinde dün Türk rüzgârı esti. Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Türk festivali kapsamında Türkler, Paterson'dan Clifton'a festival yürüyüşü gerçekleştirdi. Türklerin yoğunlukta yaşadığı Paterson ve Clifton şehirlerinde düzenlenen festival, renkli görüntülere sahne oldu. Festival yürüyüşünün yapıldığı ana cadde boyunca direklere Türk bayrakları çekildi. New Jersey'liler de Türklere alkışlarla destek verdi. Clifton Parkı'nda kurulan stantlarda Türk yemekleri ikram edildi.

2/ 6
New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

Parkta bir araya gelen Türk vatandaşlarından kimi cami yararına börek; kimi restoranından getirdiği kebapları sattı. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Paterson-Clifton Türk Amerikan Günü Yürüyüşü ve Festivali Derneği tarafından organize edilen etkinliğe, New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Paterson Belediye Başkanı Jeffrey Jones, TADF Başkanı Atilla Pak ve bölgedeki bazı siyasetçiler katıldı.

3/ 6
New Jersey'de Türk festivali rüzgârı

Katılımcılara 'Hoş geldiniz' konuşması yapan TADF Başkanı Pak, bu tür festivallerin birlik ve beraberliğin en önemli göstergesi olduğunu belirterek, organizede emeği geçenlere teşekkür etti. Başkonsolos Levent Bilgen ise Türk halkının gerçek başkonsolos ve elçiler olduğunu ifade ederek, "Toplumumuzun büyümesi, gelişmesi, maddi gücünün artması ve ilerlemesi hepimizi gururlandırıyor. Sizler de Amerikan toplumunun bir parçasısınız." diye konuştu.

4/ 6