Noel Baba bile CHPye katıldı

CHP'li Canan Arıtman'ın Ermeni ayıbına en güzel yanıt CHP'den geldi..

Noel Baba bile CHPye katıldı

CHP’li Canan Arıtman’ın, özür kampanyası için ’düşünce özgürlüğü’ diyen Cumhurbaşkanı Gül’e yönelik, "Annesinin etnik kökeni araştırılsın" sözleri tepki çekmişti. Hatta kendi partisi başta olmak üzere toplumun her kesimi Arıtman'ın söylediği sözleri tasvip etmemişti. Arıtman'a en iyi cevap yine CHP'den geldi. Bugün İstanbul'da CHP'ye 5 bin kişi katıldı. CHP saflarına katılanlar arasında Ermeni, Musevi vatandaşlarla çarşaflı ve türbanlı kadınlar vardı.

1/ 9
Noel Baba bile CHPye katıldı

Yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde hareketlilk devam ediyor. İstanbul için AKP'nin karşısına iddialı çıkmaya hazırlanan CHP aralarında Ermeni, Musevi vatandaşlarla, AKP, ÖDP ve ANAP 'tan yüzlerce kişiyi saflarına kattı.

2/ 9
Noel Baba bile CHPye katıldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen törende aralarında Rum, Ermeni ve Musevi vatandaşlarla değişik siyasi partilerden birçok kişiye CHP rozeti takıldı. Tören sırasında çoğu kişi ayakta kalırken, ilginin oldukça fazla olduğu görüldü. CHP saflarına katılanlar arasında ilk dikkat çeken türbanlı ve çarşaflı kadınlar oldu. Türbanlı kadınlardan biri olan Aslıhan Öztekin, daha önce Cumhuriyet evlerinde çalıştığını ve CHP'ye katılmaya karar verdiğini söyledi. "Başkanımızın arkasındayız" diyen Ertekin, oldukça heyecanlıydı.

3/ 9
Noel Baba bile CHPye katıldı

CHP'ye katılanlar arasında olan babaları Avukat İbrahim Menteşoğlunu desteklemek için törene katılanlar arasında Menteşoğlu'nun kızı Almast Menteşoğlu ve oğlu Şahin Menteşoğlu da vardı. Almast çocukların daha iyi bir geleceğe kavuşması için CHP'yi desteklediğini söyledi

4/ 9