Nurcihan'ın yaşadıkları filmlerde bile yok !

Adanalı Nurcihan Kaplan'ın yaşadıkları duyanları şaşkına çeviriyor..

Nurcihan'ın yaşadıkları filmlerde bile yok !

Adanalı Nurcihan Kaplan'ın Türk filmlerine konu olacak hayatı duyanların yüreğini dağlıyor. 8 yaşında babası öldürülen, depremde evleri yıkılan, 11 yaşında kaçırılan ve tecavüz edilen daha sonra tecavüzcüsüyle yaşı büyütülerek evlendirilen, 13 yaşında anne olan, şiddet görüp para karşılığı başka erkeklere satılmak istenince kocasından kaçıp ayrılan Nurcihan Kaplan, şimdi ameliyatla midesi alındığı için yatağa mahkum yaşıyor.

1/ 9
Nurcihan'ın yaşadıkları filmlerde bile yok !

Nurcihan Kaplan (29), İstanbul'da lokanta işleten Alaaddin (40) Nursel Kaplan (51) çiftinin kızı olarak 1987 yılında dünyaya geldi. Kaplan ailesinin 5 çocuğundan biri olan Nurcihan Kaplan, 8 yaşında cinayete kurban giden babasını kaybetti.

Anne Nursel Kaplan, eşi ölünce çocuklarını alarak memleketi Adana'ya yerleşti. Burada annenin çocuklarıyla birlikte yaşamak için aldığı ev 1998'deki Adana depreminde yıkıldı. Evsiz kalan Kaplan ailesi kiralık bir evde yaşamaya başladı.

2/ 9
Nurcihan'ın yaşadıkları filmlerde bile yok !

Aynı yıl, Nurcihan Kaplan çöp dökmek için sokağa çıktığı sırada Güner A. (40) isimli şahıs tarafından kaçırıldı. O dönem 11 yaşında olan Nurcihan Kaplan, kendini kaçıran şahsa eve gitmek istediğini, çok korktuğunu söyledi. Güner A. ise kız çocuğuna "Korkma sana bir çay vereceğim onu içersen seni annene götüreceğim" dedi.

Nurcihan Kaplan, ilaçlı çayı içince kendinden geçti. Güner A. ise kız çocuğuna tecavüz etti. Bu arada, anne Nursel Kaplan, kızının kaybolduğunu söyleyerek polise başvurdu. Polis her tarafta Nurcihan'ı aramaya başladı. Bir süre sonra da kız çocuğu, Güner A.'nın evinde bulundu.

3/ 9
Nurcihan'ın yaşadıkları filmlerde bile yok !

Gözaltına alınan Güner A. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Nurcihan Kaplan ise evine döndü. Ancak Güner A.'nın ailesi sürekli Kaplan ailesine gelerek şikayetlerinden vazgeçmelerini isteyip çocukların evlenmesi talebinde bulundu. Anne Kaplan ve kız çocuğu bunu istemedi. Ancak araya giren Kaplan'ın amcaları aileyi ikna etti. Kaplan ailesi şikayetinden vazgeçti. Nurcihan'ın yaşı da mahkeme kararıyla 4 yaş artırıldı. Güner A. cezaevinden çıkınca kız çocuğu ile nikah kıydırdı.

Nurcihan Kaplan, bu evlilikten 13 yaşında bir çocuk dünyaya getirdi. Ancak kız çocuğu her gece kocasından dayak yiyordu. Dayakçı koca bebeğini bile dövüyordu. Kaplan'ın ilk çocuğu 6 aylıkken öldü. Daha sonra biri kız iki çocuğu daha dünyaya geldi. Ancak kocasının şiddeti bir türlü bitmek bilmiyordu. Kaplan eşinin bir süre sonra uyuşturucu kullandığını da öğrendi. Bunun da etkisiyle Güner A., aşırı kıskançlık yaparak bir seferinde Nurcihan Kaplan'ı sandalyeye bağlayıp 8 gün 8 gece işkence yaptı. Nurcihan Kaplan'ı göremeyen komşuları ve muhtar jandarmaya haber verince genç kadın kurtuldu.

4/ 9