Nusaybin'de çember daralıyor

Nusaybin'de çember daralıyor

 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda 2 bin 600'den fazla evi kontrol eden güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu alandaki çemberi daraltıyor. Teröristlerin telsizden 'kaçın' talimatı verdiği belirtiliyor. Nusaybin'den bir evin altında uzun bir tünel bulundu.

AA
 

1/ 18
Nusaybin'de çember daralıyor

 

TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyon, Kışla ve Zeynelabidin, Fırat, Dicle, Yenişehir ve Abdülkadir Paşa mahallelerinde yoğunlaştı. Operasyon kapsamında alınan arama kararları doğrultusunda söz konusu mahallelerdeki 5 bin evin yarısından fazlasını kontrol eden güvenlik güçleri, çalışmalarında büyük aşama katetti.
 

2/ 18
Nusaybin'de çember daralıyor

 

Çemberin daralması karşısında örgüt mensuplarının yaşadığı panik kendi aralarındaki telsiz görüşmelerine de yansıdı. Bir görüşmede teröristlerin yoğun ateş altında olduklarını belirtmesi üzerine "Agit" kod adlı teröristten "Yakarak kaçın" talimatı geldi.
 

3/ 18
Nusaybin'de çember daralıyor

 

Bir başka telsiz konuşmasında da terörist gruba kaçmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Güvenlik güçlerinin operasyon kapsamında daha hızlı ilerlemeleri yönündeki en büyük engeli teröristlerce evlere, yollara ve bahçelere tuzaklanan el yapımı patlayıcılar oluşturuyor. Buna rağmen asker ve polis, terör örgütü üyelerine yönelik operasyonu kararlılıkla sürdürüyor.
 

4/ 18