Nusaybin'de olaylı gece

Nusaybin'de olaylı gece

Nusaybin'de olaylı gece


MARDİN'in Nusaybin İlçesinde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensupları dün gece güvenlik güçleriyle çatıştı.
 

1/ 6
Nusaybin'de olaylı gece

Geç saatlere kadar süren olaylarda polise ses bombaları ve molotof kokteyleri ile saldıran göstericileri dağıtmak için, güvenlik güçleri gaz bombası kullandı.

2/ 6
Nusaybin'de olaylı gece

Nusaybin Ahmet Kaya ve Hastane köprüsü, Demir yolu ile Işık Önder caddesi gibi ilçenin birçok bölgesinde toplanan göstericiler, yola barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Bölgeye gelen polis ekipleri gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. YDG-H üyeleri ise polise havai fişek, molotof kokteyli ve ses bombalarıyla karşılık verdi. Polisin müdahalesiyle grup ara sokaklara dağılırken, zaman zaman polis ile YDG-H üyeleri arasında silahlı çatışma çıkarken, silah sesleri duyuldu.

3/ 6
Nusaybin'de olaylı gece

Göstericiler demiryolunda bulunan bir mobese kamerasına da silahlı saldırı düzenlerken, polisin kazılan hendekler nedeniyle ara sokaklara giremediği ve ana caddelerden bu sokaklarda bulunan göstericilere gaz bombası attığı görüldü.

4/ 6