O fotoğrafı gördü ve her şey değişti!

 O fotoğrafı gördü ve her şey değişti!


ULUDAĞ Üniversitesi'nde geçirdiği beyin kanaması ardından tedavi gören 2 çocuk annesi, 47 yaşındaki Aynur Ateş kurtarılamadı. Ateş'in geçtiğimiz ay izlediği organ bağışı haberlerinden etkilendiği ve bu nedenle organlarını bağışladığı ifade edildi. Ateş, bağışladığı organlarıyla birçok kişiye can verecek.

1/ 6
 O fotoğrafı gördü ve her şey değişti!

Çanakkale'de oturan evli ve 2 çocuk annesi Aynur Ateş, geçen ay Uludağ Üniversitesi'nde 3 böbrek ve 1 karaciğer nakli için 24 kişinin davet edildiği, bunlardan 4'ünün sevinirken 20'sinin hayal kırıklığı ile evlerine dönmelerine ilişkin haberi televizyonda izledi. Bundan etkilenen Aynur Ateş, organlarını bağışlama kararı aldı. Geçen hafta beyin kanaması geçiren Ateş, hastaneye kaldırıldı. Burada tedavisi yapılan Ateş, daha sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. 1 hafta yoğun bakımda tedavi gören Ateş, dün sabah kurtarılamadı. Ateş'in daha önce vasiyet ettiği organ bağışını ailesi yerine getirdi.

2/ 6
 O fotoğrafı gördü ve her şey değişti!

Bursa'da merkez Yıldırım İlçesi Mollaarap Mahallesi'nde oturan yakınlarının evinde kalan 51 yaşındaki eşi Cemal Ateş, televizyonda organ bağışı ile ilgili haberi izledikten sonra eşinin organlarını bağışlama kararı aldığını söyledi. Ateş, şöyle dedi:

3/ 6
 O fotoğrafı gördü ve her şey değişti!

"İçine mi doğdu, bilmiyorum. Ama bize bu yönde bir istekte bulundu. Orada insanların telaş ve sevincini gördü. Bundan çok etkilendi. O zaman bir rahatsızlığı yoktu. 1 ay sonra beyin kanaması geçirdi. 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Biz de vasiyetini yerine getirdik ve organlarını bağışladık."

4/ 6