O kadın 20 yılda zirveye çıktı

Nesrin Baytok, CHP'nin kapısından 1990'da kitap satıcısı olarak girdi.

O kadın 20 yılda zirveye çıktı

Deniz Baykal ile görüntülendiği iddia edilen Nesrin Baytok, partinin kapısından 1990'da kitap satıcısı olarak girdi. Sonra hep Baykal'ın yanında oldu. Özel Kalem Müdürlüğü'nün ardından milletvekili seçildi.

1/ 45
O kadın 20 yılda zirveye çıktı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen özel görüntüler siyasi arenaya bomba gibi düştü. Milletvekilliği öncesinde Baykal'ın özel kalem müdürlüğünü yürüten ve "sırdaşı"olarak bilinen Baytok, CHP lideriyle hep yakın çalıştı. Baykal'ın güvenini kazanan Baytok, genel başkanın onayıyla Temmuz 2007'de Ankara Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

2/ 45
O kadın 20 yılda zirveye çıktı

Şok görüntülerle patlak veren tartışmalarda en çok merak edilen konulardan birini, Baykal ile Baytok'un geçmişe uzanan mesai arkadaşlıkları oluşturdu. Baytok'un 20 yıl önce, o dönem Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) olan partinin Genel Merkezi'nin kapısından girip, Genel Başkan katına tırmanması, oradan parlamentoya uzanıp bugün en çok tartışılan kadın siyasetçi olmasına kadar uzanan öyküsü şöyle: nHalen Ankara Milletvekili olan Nesrin Baytok'un yükseliş öyküsü 1989-1990 yıllarında başladı. O tarihte SHP Genel Merkezi'ne gelen genç kadın kitap pazarlaması yapıyordu. İlk olarak, o sırada partinin etkili isimlerinden olan Erol Çevikçe ile tanıştı ve bir süre sonra Genel Merkez'de işe başladı.

3/ 45
O kadın 20 yılda zirveye çıktı

100 kat büyütüp 'montaj' dediler

CHP'liler kaset görüntüleri 100 kez büyütülünce eşya birleştirilmesi yapıldığını, aynı karede kol-bacak boyutlarının farklı olduğunu belirtti. (Hülya KARABAĞLI)

4/ 45