Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl 11'inci kez düzenlenen Abdullah Öcalan'ın 66'ıncı yaş gününü kutlamalarına katılmak için Türkiye'nin çeşitli illerinden binlerce kişi dünden itibaren Halfeti'ye geldi. Halfeti merkezindeki boş alanda konaklayan kalabalık, Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti. Kalabalık sabah saatlerinde HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ile parti yöneticilerinin de gelişinin ardından Öcalan'ın 66'ncı doğum günü için 66 fidan dikti.

1/ 17
Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

YAĞMUR ALTINDA KİLOMETRELERCE YÜRÜDÜLER

Yaklaşık 10 bin kişilik kalabalık, sabah saatlerinden itibaren 8 kilometre uzaklıktaki Öcalan'ın doğum yeri olan Ömerli Mahallesi'ne gitmek için yola çıktı. Ancak, kalabalık oluşan uzun araç konvoyu nedeniyle yolun önemli bir kısmını yağmur altında yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

2/ 17
Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

MEHMET ÖCALAN KARŞILADI

Saat 10.00 sıralarında Ömerli'ye ulaşan kalabalık köy girişinde Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan ve yakınları tarafından zafer işareti ve zılgıtlarla karşılandı. Mehmet Öcalan'ın elini öpmek ve tokalaşmak için birbiriyle yarışan kalabalık, Türkçe ve Kürtçe slogan atarak Abdullah Öcalan'ın doğduğu eve yürürken zaman zaman izdihama yol açtı.

3/ 17
Öcalan'ın doğum gününü kutladılar

ÖCALAN 4 DUVAR İÇERİSİNDE KALMAMALIDIR

Mehmet Öcalan, ağabeyinin doğum gününü kutlamak için gelen kalabalığa hitap etti. Ağabeyinin halklar arasında köprü olduğunu ve artık cezaevinde kalmaması gerektiğini belirten Mehmet Öcalan şöyle konuştu:

4/ 17