ODTÜde yol gerginliği

ODTÜ'lü öğrenciler ile 100. Yıl ve Çiğdem Mahallesi sakinleri ağaçların kesileceği bölgeye çadır kurarak nöbet başlattı.

ODTÜde yol gerginliği

ODTÜ arazisinden geçirilmesi planlanan ve binin üzerindeki ağacın kesilmesine neden olacak olan yola karşı bir araya gelen ODTÜ'lü öğrenciler ile 100. Yıl ve Çiğdem Mahallesi sakinleri ağaçların kesileceği bölgeye çadır kurarak nöbet başlattı.

1/ 7
ODTÜde yol gerginliği


Kamuoyunda "ODTÜ'den geçecek yol" olarak bilinen, ODTÜ arazisinin yanı sıra 100. Yıl ve Çiğdem mahallelerinin de tam ortasından geçecek olan yolun inşaatı devam ediyor. 100. Yıl ve Çiğdem mahallesi forumları ise inşaatı durdurmak için mücadelelerini sürdürüyor.

2/ 7
ODTÜde yol gerginliği


Daha önce şantiye mühürleme eylemi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde basın açıklaması yapan ODTÜ öğrencileri ve mahalle halkı bu kez inşaatın ODTÜ'ye doğru ilerlediği, ODTÜ A4 kapısına yakın bir yerde çadır kurarak eylem başlattı.

3/ 7
ODTÜde yol gerginliği


Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu arasında yapılan ve ODTÜ Ormanı'ndan geçirilmesi planlanan bağlantı yoluna tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik bir grup, ODTÜ A4 girişine yakın bir noktada yapılacak yol güzergahına öğle saatlerinde direniş çadırları kurdu. Polisin müdahale uyarısı üzerine grup çadırları topladı.

4/ 7