Ödül töreninde olay çıktı

Ödül töreninde olay çıktı

TURİSTİK Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Hilton Oteli'nde düzenlediği törenle yurtdışında ilgi gören Türk dizilerinin oyuncu ve yapımcılarına teşekkür plaketi verdi.

1/ 18
Ödül töreninde olay çıktı

Ödül töreni öncesi sahneye çıkan ve kendisini yapımcı olarak tanıtan Necati Aslan, "35 yıllık yapımcıyım geçinemiyorum" dedi. Korumaların müdahalesi üzerine "Ben terörist değilim" diye bağıran Aslan, "35 yıl emek verdim. Hiçbir ödülüm yok. 85'te Osmancık dizisini çektik. Bugüne kadar yoktum. Ben hayatımı, milletimi ve devletimi Allah'ına kadar seviyorum. Ben Tayyip Erdoğan manyağıyım. Ama hayatımda birşeyim yok. Kiramı bile veremiyorum. Hiçbirşeyim yok. 35 yıl emek verdim. Birgün bile başka birşey yapmadım. Sadece sinema yaptım." dedi.

2/ 18
Ödül töreninde olay çıktı

Bunun üzerine programın sunucusu " Müdahale etmek gerekiyor. Burası başbakanlık önü değil. Politika yeri de değil" dedi. Korumalar da Aslan'ı dışarı çıkarttı. Ardından Bakan Günay konuşmasını yapmak üzere sahneye çağırıldı. Sahneye çıkan Günay, "Bu akşamın haberini ürettik galiba" dedi. Günay'ın bu sözleri gülüşmelere neden oldu. Günay, şöyle konuştu:

3/ 18
Ödül töreninde olay çıktı

"Son yıllarda gerçekten Türkiye sinemasını desteklemeye çalıştık. Yeni inema kanunu hazırlıyoruz . Ama diziler gerçekten kendiliğinden Türkiye'yi dünyaya çıkardılar. Önceki yıllarda nereye gidersek gidelim birçok dizinin adını, oyuncularını ben yurt dışından öğrendim. Öncelikle orada telaffuz ediliyordu. Dönüp gelip zaman ayırarak bakmaya başladım. Birçok bakan arkadaşım artık bana kendi gezilerini bizim dizelere göre ayarladıklarını söylüyor. Şimdi Türkiye sineması için yeni kanun hazırlığımız var. Bakanlar kuruluna geçen hafta sevk ettim ve sanıyorum ki önümüzdeki toplantılarda bunun sunumunu yapacağım. Orada dizileri de devletin doğrudan doğruya bazı projeleri desteklemelerini de eski kanunda olmayan yeni düzenlemeler olacak. Ve dizi oyuncularının telif, emek haklarını da güvenceye almış olacağız. Dizilerdeki güzellikleri görüyoruz ama onun arkasında bir meşakkat var. Bunların farkındayız ve dizide çalışan arkadaşlarımızın haklarını yeni kanunla daha güvence altına almış olacağız."

4/ 18