Ödüllü basın fotoğrafları !

Ödüllü basın fotoğrafları !

2011 DÜNYA BASIN FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

Dünyanın her yıl tekrarlanan en büyük ve en prestijli sergisi “World Press Photo 2011 - Dünya Basın Fotoğrafları 2011” Sergisi, 6–28 Eylül tarihleri arasında Forum İstanbul’da fotoğraf tutkunlarıyla buluşacak.

1/ 14
Ödüllü basın fotoğrafları !İstanbul, dünyanın en etkileyici karelerinin izlenebileceği World Press Photo 2011 kapsamında dünyaca ünlü foto muhabiri Riccardo Venturi’yi ağırlayacak.

Fotoğrafçı: Corentin Fohlen.

2/ 14
Ödüllü basın fotoğrafları !Bu yıl 54.’sü düzenlenen ‘World Press Photo’ yarışması eserleri, Forum İstanbul’da düzenlenecek sergi ile Türkiye’ye geliyor. Dünya foto muhabirliğinin bir yıllık güncesi niteliğini taşıyan ve geçtiğimiz yıl dünya gündemine oturmuş olayların canlı belgesi fotoğrafların da yer aldığı sergi, her sene tekrarlanan etkinlik çerçevesinde yıl boyu dünya çapında belli başlı metropolleri gezerek milyonlarla buluşuyor.

Fotoğrafçı: Seamus Murphy

3/ 14
Ödüllü basın fotoğrafları !Her yıl dünyanın dört bir yanından foto muhabirleri, ajans, gazete ve dergiler tarafından yarışmaya gönderilen fotoğraflar 13 kişilik bağımsız uluslararası bir jüri tarafından 10 farklı kategoride değerlendiriliyor. Bu yılki yarışmaya ise 125 ülkeden 5691 fotoğrafçı, 108.059 fotoğrafla katıldı.

Fotoğrafçı: Daniel Berehulak

4/ 14