Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü

Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü

Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü


BURSA'da üzerinde yüklü parayla evden çıkıp, bir hafta sonra Adana'da işkence yapıldıktan sokakta yarı baygın halde bulunan 65 yaşındaki Kemal Ülgen, tedavi gördüğü hastanede öldü.
Ülgen'i oğlunun 700 bin liralık borcu nedeniyle işkence ederek ölümüne neden olduğu öne sürülen 7 kişi şafak vakti düzenlenen operasyonla yakalandı.
 

1/ 8
Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü

Şanlıurfalı Kemal Ülgen, Devlet Su İşleri'nden emekli olduktan sonra Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde yaşamaya başladı. İnşaat taşeronluğu yapan ve Şanlıurfa'da çok sayıda gayrimenkulü olduğu öne sürülen Ülgen, geçen 15 Eylül'de evinden çıktıktan sonra, ortadan kayboldu. Ülgen'in eve dönmemesi üzerine yakınları, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp başvurusunda bulundu. Adana'daki oğlu Mehmet Ülger'in 700 bin lira borçlu olduğu kişiler tarafından tehdit edildiği öne sürülen Ülgen'i bulmak için polis harekete geçti.

2/ 8
Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü

SOKAKTA BAYGIN BULUNDU

Adana ile Bursa Emniyet Müdürlüğü Yağma Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı kapsamlı araştırma sonucu Kemal Ülgen, 21 Eylül sabahı Barbaros Mahallesi'nde sokakta baygın halde bulundu. Vücudunda işkence ve darp izleri olan Ülgen, Adana Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'nde tedavi altına alındı. Yaklaşık 1 haftadan bu yana hastanede tedavi gören Ülgen doktorların tüm çabasına rağmen dün kurtarılamadı. Kemal Ülgen'in cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Ülgen'in vücudunda işkence ve darp izleri saptandı.

3/ 8
Oğlunun borcu için işkence edilerek öldürüldü

Cinayet ve Gasp Bürosu ekiplerinin yaptığı araştırmada, 4 çocuk babası Kemal Ülgen'in oğlu Mehmet'in kumar tutkunu olduğu, bu nedenle de sürekli borçlandığını tespit etti. Borçlarını ödemekte zorlanan Mehmet Ülgen'in alacaklılarını da sürekli babasına yönlendirdiği, onun da oğluna zarar gelmemesi için ödeme yaptığını belirlendi. Mehmet Ülgen'in yaklaşık bir ay önce Adana'da karıştığı bir dolandırıcılık olayı nedeniyle 700 bin lira borçlandığını belirleyen polis, Kemal Ülgen'in de bu nedenle öldürülmüş olabileceğini değerlendirerek, araştırmasını genişletti. Ekiplerin yaptığı çok yönlü soruşturmada, bir ay önce Adana'dan Bursa'ya giden bir grubun Mehmet Ülgen'i kaçırmak istediği, ancak başarılı olamadığını saptadı.

4/ 8