Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

İmam Mustafa Aslanboğa oğlunun cenaze namazını kıldırıp en zor görevini yaptı..

Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksekokulu İşletmecilik Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Savaş Aslanboğa'nın, 3 arkadaşı ile birlikte gezdikleri otomobil, 11 Ekim sabahı Çanakkale'nin Çan İlçesi'nden Yenice İlçesi'ne giderken Derenti Köyü yakınlarında kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada, 17 HE 038 plakalı otomobili kullanan Çan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli uzman çavuş Volkan Yakan ile arkadaşlarından Mehdi Emirhan Kaptanoğulları olay yerinde ölürken, Savaş Aslanboğa ile Onur Şahin ağır yaralandı. Çan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, ilk tedavilerinin ardından Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Aslanboğa, yoğun bakımda 5 gün süren yaşam savaşını önceki gün kaybetti.

1/ 6
Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Aslanboğa’nın cenazesi, dün sabah memleketi Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki evine getirildi. Gözyaşları içinde evden çıkarılan Aslanboğa'nın cenazesi, Abalı Mahallesi Camii'nde kılınacak cenaze namazı için musalla taşına konuldu. Cenazeye Aslanboğa'nın ailesi, yakınları, arkadaşları ve çok sayıda kişi katıldı. Cami imamı Mustafa Aslanboğa, cuma namazının ardından cenaze namazını kıldırmak için oğlunun tabutunun önünde cemaate saf tutturdu.

2/ 6
Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Namaz öncesi yaptığı konuşmada, oğlunun öleceğini rüyasında gördüğünü anlatan imam Aslanboğa, şunları söyledi:

“Rüyamda ilçemize 2 şehit geldiğini gördüm. Ayrıca bir ses, ‘oğlunun cenazesi de gelecek’ dedi. Rüyamı sadece kızıma anlattım. Rüyamın ardından da oğlumun kaza yaptığını öğrendim. 5 gün boyunca komada kaldı. Rüyamda duyduğum ses gerçekleşti ve oğlum öldü, çok üzgünüm. Bugüne kadar birçok cenaze namazı kıldırdım. Ancak, musalla taşındaki cenazenin insanın kendi kanından olması çok zor bir şey.”

3/ 6
Oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Baba Aslanboğa, konuşmasının ardından oğlunun cenaze namazını kıldırdı. Daha sonra omuzlara alınan Aslanboğa'nın cenazesi, Ereğli'ye bağlı Şamlar Köyü Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hürriyet

4/ 6