Öğrencilere polis müdahalesi

Polis, Yıldız Teknik Üniversitesinden çıkıp, Dolmabahçe'ye yürümek isteyen öğrencilere müdahale etti.

Öğrencilere polis müdahalesi

Polis, Yıldız Teknik Üniversitesinden çıkıp, Dolmabahçe'ye yürümek isteyen öğrencilere müdahale etti. Sert müdahale sırasında öğrenciler, polisin biber gazı ve tazyikli su müdahalesinden korunmak için deniz gözlükleri taktı.

1/ 19
Öğrencilere polis müdahalesi

Yıldız Teknik Üniversitesi"nden çıkan ve Başbakanın çalışma ofisinin bulunduğu Dolmabahçe'ye yürümek isteyen ve sayıları 70 i bulan gösterici öğrenci grubuna polis müdahale etti.

2/ 19
Öğrencilere polis müdahalesi

Biber gazının da kullanıldığı müdahale sonrasında bazı protestocuların gözaltına alındığı görüldü. Bu sırada caddeden geçen ve gösteriyle ilgisi olmayan kişiler polisin tavrını sert bulduğunu söyledi. Bu kişilerin düşüncelerini polise seslenerek bildirdikleri görüldü.

3/ 19
Öğrencilere polis müdahalesi

Öğrenci grupları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'da öğrenci temsilcileriyle biraraya gelmesini protesto edeceklerini bildirmişlerdi. Bu arada Dolmabahçe'ye yürümek isteyen öğrenci grubunun Barbaros bulvarı Dolmabahçe istikametini trafiğe kapatarak yürüyüşe geçtikleri, onlara engel olmak isteyen polisle göstericiler arasında önce arbede yaşandığı, "öğrenci kollektifleri' ne üye göstericilerin ellerindek flama sopalarını kullandıkları, polisin de biber gazıyla karşılık verdiği görüldü.

4/ 19