Öğrencileri taşıyan otobüs kaza yaptı !

İspanya'da Erasmus öğrencilerini taşıyan otobüs kaza yaptı. Kazada 13 kişi öldü.

Öğrencileri taşıyan otobüs kaza yaptı !

İspanya’nın kuzeydoğusunda bulunan Tarragona kenti yakınlarında bu sabah meydana gelen trafik kazasında en az 13 kişi öldü. İspanyol El Mundo gazetesinin haberine göre; kazada yaralananlar arasında Türk öğrenci de var.

Sabah TSİ 07.00 sıralarında çoğunluğu Erasmus öğrencilerinden oluşan ve 56 kişiyi taşıyan otobüs ile bir otomobil AP-7 otobanı üzerinde çarpıştı.

1/ 6
Öğrencileri taşıyan otobüs kaza yaptı !

Olayda en az 14 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi verilirken, 44 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Birçok farklı ülkeden öğrenci taşıyan otobüsün Valencia’daki bir şenlikten Barcelona’ya dönmekte olduğu kaydedildi. AP-7 otobanı trafiğe kapatılırken, kaza mahalline ambulanslar sevk edildi.

2/ 6
Öğrencileri taşıyan otobüs kaza yaptı !

YARALILAR ARASINDA TÜRK DE VAR

Yaralıların çoğu yaşları 22 ila 29 arasında değişen öğrenciler... İngiliz Daily Mail gazetesi yaralıların Türkiye, İngiltere, İsviçre, Norveç, Ukrayna ve İspanya'dan olduğunu yazdı. İspanyol El Mundo gazetesinde ise kaza esnasında otobüste Hollandalı ve Yunan öğrenciler de bulunduğu bilgisi yer aldı.

Katolonya Bölgesi İçişleri Bakanı Jordi Jane, kaza geçiren öğrencilerin Erasmus kapsamında Barcelona Üniversitesi'ne kayıtlı olduklarını açıkladı.

Jane, otobüs soförünün Tortoso'da gözaltında bulunduğunu da sözlerine ekledi.

3/ 6
Öğrencileri taşıyan otobüs kaza yaptı !

İKİ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

 


Katalonya özerk yönetiminin başkanı Carles Puigdemont, Erasmus öğrencilerini taşıyan ve 14 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazası nedeniyle Katalonya'da iki gün yas ilan edildiğini açıkladı.

İspanya Kralı 6. Felipe ve ülkedeki siyasi liderler, trafik kazasında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayınladılar.

4/ 6