Okul tatil, asker öğrencileri taşıdı

Tunca ve Meriç nehirlerinin debilerinin yükselmesi nedeniyle Edirne'deki 3 okulda eğitime ara verildi.

Okul tatil, asker öğrencileri taşıdı


Alınan bilgiye göre, yağış nedeniyle dolan Bulgaristan'daki Kırcaali  Barajı'nın kapaklarının gece saatlerde açılması, nehirlerin debisini yeniden  yükseltti. Tunca Nehri'nde etkisi görülen yükselme, Tunca Köprüsü girişindeki  suyun hacmini artırdı. İl Kriz Masası güvenlik nedeniyle Tunca ve Meriç  köprülerini trafiğe kapattı.
 

1/ 7
Okul tatil, asker öğrencileri taşıdı


Edirne Valiliği de köprülerden geçişlerin güvenli sağlanamadığı  gerekçesiyle Karaağaç Mahallesi'ndeki 3 okulda cuma gününe kadar eğitime ara  verildiğini açıkladı. Öğrenciler, Karaağaç'tan kent merkezine askeri kamyonlarla  getirildi.
 

2/ 7
Okul tatil, asker öğrencileri taşıdı


Nehir debilerinin Bulgaristan'daki yağış ve barajdan su salınımı  nedeniyle yükselmeye devam etmesi bekleniyor.
 

3/ 7
Okul tatil, asker öğrencileri taşıdı


Edirne'de taşkın dolayısıyla debisi yükselen nehirlerin  üzerindeki tarihi köprülerden geçişler askeri araçlara yapılıyor. Tunca ve Meriç nehirlerinde debilerin artması üzerine, nehirlerin  üzerinden geçen taş köprülerin girişinde su birikti. 
 
Ulaşımın güçleşmesi ve birikintiden geçen pek çok aracın arızalanması  nedeniyle İl Kriz Masası, Tunca ve Meriç köprülerini dün gece trafiğe kapattı. Edirne kent merkezinden Tunca ve Meriç nehirlerinin ayırdığı Karaağaç  Mahallesi'nde yaşayanların yardımına Mehmetçik koştu.
 

4/ 7