Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

ÜSKÜDAR Ali Fuat Başgil Ortaokulu’nda 6. sınıfların Fen bilgisi dersinde  laboratuvarda deney yapılırken patlama meydana geldi. Patlamada öğretmen Mehmet Aslan ile 11 yaşındaki öğrenci Mert Öztoprak yaralandı.

1/ 6
Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

Olay dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Deney sırasında henüz bilinmeyen nedenle meydana gelen patlamada öğretmen Mehmet Aslan ile ona yardımcı olan öğrencisi Mert Öztoprak yaralandı. Yaralı öğretmen ve öğrenci ambulans ile Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yüzünde yanıklar oluşan öğretmen Aslan’ın tedavisi burada yapılırken, yüz ve iki gözünden yaralanan Öztoprak ise acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardınan Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yanık ünitesinde tedavisi süren Mert Öztoprak’ın gözlerinden ameliyat olacağı öğrenildi.

2/ 6
Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

ANNE ÖZTOPRAK, OĞLUNUN YARALANMASINA NEDEN OLANLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Olayı duyar duymaz Mert Öztoprak’ın ailesi ve yakınları hastaneye koştu. Mert Öztoprak’ın annesi Ayşe Öztoprak, oğlunun yaralanmasına sebep  olan patlama için "Çocuğumu okula yolluyorum ancak sanki harbe yollamış gibi bu durum ile karşılaşıyorum. Sorumlulardan davacıyım" diye tepki gösterdi. Öztoprak, "Oğlum gözlerinden yaralanmış. Yaralı olan bir gözünde görememe riski var. Ayrıca suratı da yanık. Böyle deney mi olur? Çocukların eldivenleri yok gözlükleri yok. Çocuğu neden bu kadar yakınına aldı? Bu olayda benim çocuğumun yerine bir başka çocuk da olabilirdi. İhmali olanlardan davacıyım" dedi.

3/ 6
Okulda deney sırasında patlama: 2 yaralı

HABABAM SINIFI’NDA GÜLEREK İZLEDİĞİMİZ SAHNE BAŞIMIZA GELDİ

Mert Öztoprak’ın ağabeyi Metehan Öztoprak ise Hababam Sınıfı filminde gülerek izledikleri sahnelerin kardeşinin başına geldiğini ifade ederek, "Okulda bir kimyasal bir deney yapıldığı sırada patlama olmuş. Biz daha önce bu sahneleri Hababam Sınıfı filminde gülerek izlemiştik.  Bu duruma ağlayalım mı gülelim mi, bilmiyoruz. Patlamada kardeşimin yüzünde yanıklar oluştu. Ayrıca bir tane gözü şu anda görmüyor" diye konuştu.

4/ 6