Olaylı gün

Olaylı gün

PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılış yıldönümünde Hakkari, Batman, Şırnak, Cizre ve İdil'de olaylar çıktı.

1/ 26
Olaylı gün

Batman'da BDP il teşkilatının bulunduğu Cumhuriyet Caddesi'nin bir kısmında oturma eylemi başlatan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat'ın da aralarında bulunduğu bir grup BDP'linin izinsiz yürüyüşüne polis izin vermedi. Yürümekte ısrar eden gruba polis, tazyikli su ile müdahale etti. Polis ile göstericiler arasında yolun orta refüjünde bulunan gazetecilerden bazıları tazyikli suyun etkisiyle yere düştü. Kamera ve fotoğraf makinaları hasar gören gazeteciler, görev yapmakta da zorlandı.

2/ 26
Olaylı gün

Milletvekili Ayla Akat'ın da ıslandığı BDP'li yöneticilerin yürüyüşüne polis izin verilmezken Akat, BDP il binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklama sonrası partililer sessiz bir şekilde dağılırken, olaylara karışan 7 kişi gözaltına alındı.

3/ 26
Olaylı gün

CEMİYETTEN KINAMA

Batman Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti, gazetecilerin hedef alınarak tazyikli su sıkılmasını, yazılı bir açıklama ile kınadı. Batman Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti yaptığı açıklamada, görevli emniyet müdür yardımcılarına çağrıda bulunarak, sorumsuzluk içinde davranan görevliler hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

4/ 26