Onu bu hale bir öğretmen getirdi !

Minik Kevser öğretmeni tarafından tekme tokat dayak yediğini iddia etti.

Onu bu hale bir öğretmen getirdi !

ŞANLIURFA'da, ilköğretim öğrencisi 9 yaşındaki Kevser K., öğretmeninin sorduğu soruyu bilmediği gerekçesiyle kendisine tokat atıp tekmelediğini, ayağında çatlak oluştuğunu iddia etti. Küçük kızın ailesi savcılığa suç duyurusunda bulunurken; sözleşmeli öğretmenlik yapan Mehmet D.'nin okulla ilişiğinin kesildiği açıklandı.

1/ 5
Onu bu hale bir öğretmen getirdi !

Eyyüp Nebi Mahallesi'ndeki Doktor Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu'nda, geçen hafta meydana gelen olayda, 3'üncü sınıf öğrencisi Kevser K., iddiaya göre matematik derslerine giren öğretmen Mehmet D. tarafından tahtaya kaldırıldı.

2/ 5
Onu bu hale bir öğretmen getirdi !

Kevser, sorduğu soruyu cevaplayamayınca öğretmeni tarafından tokatlandıktan sonra tekmelendi. Ayak bileğine gelen tekmeyle yere düşen öğrenci, toparlanıp yerine geçti. Daha önce de öğretmeni tarafından dövüldüğünü ileri süren Kevser, korkudan kimseye bir şey söylemediğini belirterek, “Saçımı tutup kafamı tahtaya vurdu. Sonra ayağıyla bana vurdu. Zaten herkesi dövüyordu. Beni dövdükten sonra, ‘Anne- babana söyleme’ diye de tehdit etti. Korkudan kimseye bir şey diyemedim” dedi.

3/ 5
Onu bu hale bir öğretmen getirdi !

Okuldan geldikten sonra ayağı şişen ve yürüyemeyen kızını hastaneye götürdüğünü belirten 7 çocuk annesi 37 yaşındaki anne ile baba Mahmut K. de öğretmenin cezalandırılmasını istedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de olayı doğrulayarak, geçen salı günü dayak olayının yaşandığını ve ailenin şikayetinin ardından ifadesi alınan sözleşmeli öğretmenin, çarşamba günü okulla ilişiğinin kesildiğini söyledi. Olayla ilgili adli soruşturma ise sürüyor.

4/ 5