Onu da PKKlı yaptılar !

Diyarbakır'daki bilirkişi heyeti, Kazım Koyuncu PKK olarak gösterdi.

Onu da PKKlı yaptılar !

Diyarbakır'da mahkeme, "bilirkişi heyeti" diye özel harekatçıları seçince Kazım Koyuncu ve Ahmet Kaya "örgüt sempatizanı" oldu. "Kazım Koyuncu'yu, Ahmet Kaya'yı, Ozan Serhat'ı, Delila'yı unutmayın. Uğur Kaymaz'ı unutmayın" sözlerine 10 ay hapis çıktı.

1/ 7
Onu da PKKlı yaptılar !

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Siirt'te verdiği bir konserde, "Kazım Koyuncu'yu, Ahmet Kaya'yı, Ozan Serhat'ı, Delila'yı unutmayın. Uğur Kaymaz'ı unutmayın" dediği gerekçesiyle Sanatçı Cevdet Bağca'yı 10 ay hapse mahkum etti.

2/ 7
Onu da PKKlı yaptılar !

Bağca, 29 Eylül 2009'da Siirt'te düzenlenen bir konserde sahne alırken, kısa bir konuşma yapmış, dile getirdiği görüşler polislerin düzenlediği tutanağa "örgüt sempatizanlığı ve üyeliği hakkında propaganda yapmak" olarak geçmişti.

3/ 7
Onu da PKKlı yaptılar !

Ozan Serhat ve Delila'nın CD'leri satışta

Tutanakla birlikte polis çektiği kamera görüntüleri ve fotoğrafların delil olarak gösterilmesine tepki gösteren Bağca, "Açılım budur işte! Karikatürize edilmiş dava ve karar" dedi.

"Mahkeme, bir kere ceza verme üzerine kurulmuş. Ozan Serhat ve Delila'nın, Kültür ve Turizm Bakanlığı bandrolüne sahip CD'lerini mahkemeye sunduk. Ancak dikkate alınmadı. Türkiye'de bu sanatçıların eserlerini okuyoruz. Yaşamını hangi biçimde yitirirse yitirsin, bu insanlar sanatçıdır"

4/ 7