Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

HAVA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, 22 Temmuz 2014 tarihinde Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaz döneminde kamp yaptıkları, hayatı idame ve uçuş eğitimi aldıkları Yalova Meydan Komutanlığına inceleme ziyaretinde bulundu.

1/ 8
Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Çetin, Hava Harp Okulu Komutanı Hava Tümgeneral M.Fatih Sert ve Hava Kuvvetleri Eğitim Daire Başkanı Tuğgeneral Recep Ünal ile birlikte Harbiyelilerin kaldığı çadırları ve kamp bölgesini gezerek incelemelerde bulundu.

2/ 8
Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

Hava Harp Okuluna yeni girecek öğrencileri tespit etmek maksadıyla devam eden Öğrenci Seçme Uçuşları ile Hava Harp Okulu Öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerini bizzat denetleyen Orgeneral Öztürk, Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Seyrüsefer Kurmay Albay Ali Armağan’ı makamında ziyaret ederek Meydan Komutanlığı’nın altyapı iyileştirme faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Hava Eğitim Komutanı olduğu dönemde de Hava Harp Okulu öğrencileriyle hayatı idame gece intikal yürüyüşü yapan Orgeneral Öztürk, bu kez Hava Kuvvetleri Komutanı olarak yürüyüşe katıldı. Hava Kuvvetlerinin Türk semalarını emanet edeceği pilot adaylarının Hava Kuvvetleri Komutanı ile görüşmelerinde heyecanlı oldukları gözlendi.

3/ 8
Orgeneral 'Genç kartalları' havuza attı

Hayatı idame eğitimi, acil durum nedeniyle uçağı terk etmek zorunda kalan bir pilotun kendi başına hayatını sürdürebilmesine yönelik gerçekleştirilmektedir. Sabah 04.30-09.00 saatleri arasında, 3’üncü Sınıf Hava Harbiyeliler ile birlikte 20 kilometrelik hayatı idame intikalini yürüyen ilk Hava Kuvvetleri Komutanı olan Orgeneral Öztürk, yürüyüş güzerg?hında bulunan Yalova’nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Dereköy ve Çukurköy halkı tarafından sevgiyle karşılandı ve köy halkıyla sohbet etti.

4/ 8