Ormanda korku filmi gibi gece

Ormanda kar oynamaya çıkan 6 çocuk kaybolunca korku filmi gibi gece yaşadılar...

Ormanda korku filmi gibi gece

Ormandaki karda oynamak için akşamüzeri dağa çıkan 6 çocuk kayboldu, aileler jandarmaya geç haber verdi. Sabah 07.00'de ulaşılan çocuklardan biri 'Dayaktan korktuk, seslere yanıt vermedik' dedi.

1/ 14
Ormanda korku filmi gibi gece

Hatay'ın Serinyol Beldesine bağlı Üçgedik köyünde oturan Bünyamin Gürbüz, Hüseyin Can Özcan, Süleyman Gürbüz, Süleyman Numan Gürbüz, Halil Doğru ve Harun Doğru, dün saat 16.00 sıralarında yüksek kesimlere yağan karda oynamak için köylerinden 4 kilometre uzaklıktaki ormana gitti.

2/ 14
Ormanda korku filmi gibi gece

Bir süre orman içinde ilerleyen çocuklar, havanın aniden kararması ve yoğun kar nedeniyle yollarını kaybedince köylerine dönemedi. Çocuklarından haber alamayan aileler, durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma ekipleri yaptıkları çalışma sonucu 6 çocuğa saat 07.00'de ulaşmayı başardı. Çocuklar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

3/ 14
Ormanda korku filmi gibi gece

DAYAKTAN KORKTUK, YANIT VERMEDİK
Kaybolan çocuklardan Süleyman Gürbüz, arkadaşlarıyla bisiklette kar toplamaya gittiklerini, bisikleti bir tarafa bırakarak daha yükseklere çıktıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: ''Yolumuzu kaybettik. Ormanda kaybolduk. Bizi arayan köylülerin sesini duyduk. Ama dayak yiyeceğimizden korktuğumuzdan yanıt veremedik. Kendi imkanlarımızla köye dönebileceğimizi düşündük. Sonra da pişmanlık duyduk. Büyük cahillik yaptık.

4/ 14