Orta Asyaya Türk imzası !

Orta Asya’nın dev Olimpiyat Kompleksi’ne 2 milyar dolarlık ‘Türk imzası’ atılacak.

Orta Asyaya Türk imzası !

Türkmenistan’da inşa edilecek Orta Asya’nın en büyük Olimpiyat Kompleksi’nin büyük bölümünü Türk firması Polimeks A.Ş. yapacak. Toplam 5 milyar dolara mal olacak Olimpiyat kompleksinde 2017 Asya Olimpiyatları düzenlenecek.

1/ 31
Orta Asyaya Türk imzası !

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta inşa edilecek Orta Asya’nın en büyük Olimpiyat Kompleksi’ni Türk firması Polimeks A.Ş. yapacak. 3 etapta inşa edilecek olan ve toplam yatırım bedeli 5 milyar doları bulan kompleksin, 2 milyar dolar tutarındaki ilk etabını Polimeks tamamlayacak. 150 hektar alanda inşa edilecek olimpiyat kompleksi, 2017 Asya Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapacak. Polimeks A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, inşa edilecek Aşkabat Olimpiyat Kompleksi’nin tüm dünyada örnek gösterilebilecek kompleksler arasında yer alacağını belirterek, “Aşkabat Olimpiyat Kompleksi, Asya’nın en büyük spor kompleksi olacak. Türkmenistan Cumhurbaşkanı da bu projeyi çok önemsiyor.

2/ 31
Orta Asyaya Türk imzası !

Bu proje iki ülkenin dünya kamuoyunda tanıtımı açısından çok önemli. Proje hem Türkmenistan hem de bizim için sıçrama noktası olacak” dedi.

3/ 31
Orta Asyaya Türk imzası !

Polimeks A.Ş.’nin Türkmenistan’da pek çok anlamlı projenin sorumluluğunu üstlendiğini belirten Tabanca, şunları söyledi:

4/ 31