Osmaniye'de sel ve su baskını

OSMANİYE'de, sabah saatlerinde başlayan ve akşam etkisini arttıran sağanak yağmur, kentte sel ve su baskınlarına neden oldu.

Osmaniye'de sel ve su baskını

Bir çok evin zemin katları sular altında kalırken, çok sayıda araç da yollarda kaldı. Osmaniye Belediyesi İtfaiye ekipleri başta olmak üzere, AFAD ve polis ekipleri alarma geçirildi.

1/ 11
Osmaniye'de sel ve su baskını

SU BASKINLARI YAŞANDI

Gün boyunca sağanak olarak yağan ve akşam saatlerinde şiddetlenen yağmur kent merkezinde bazı meydan ve yolları trafiğe kapatırken, araç ve sürücüleri yollarda mahsur kaldı. TOKİ konutları ve Fakuşağı Mahallesi'nde zemin kattaki bazı ev ve bahçelerde su baskınları yaşandı. Su baskını nedeniyle mahsur kalanlar çevredeki diğer vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Su baskınlarının daha geniş alanda yaşanmaması için iş makineleriyle tahliye kanalları açıldı, biriken suların önüne ise toprakla set çekildi.

2/ 11
Osmaniye'de sel ve su baskını

Korkut Ata, Devlet Bahçeli meydanları ile Devlet Hastanesi ve Polisevi kavşağında otomobiller su baskını yüzünden yolda kaldı. Osmaniye Belediyesi'ne ait bir kamyonet de, mahsur kalan bir aileyi kurtarma çalışmasından dönerken çamura saplandı. Araç yine olay bölgesindeki iş makineleri sayesinde çekilerek kurtarıldı.

3/ 11
Osmaniye'de sel ve su baskını

YOL KAPANDI

Bu arada, Osmaniye ile Hatay'ın Erzin İlçesi arasındaki yolun sel nedeniyle kapandığı, kent merkezi ile devlet hastanesi arasındaki D-400 kara yolunun bir şeridin kapanması nedeniyle de Toprakkale İlçesi'nden geçen tali yoldan ulaşımın sağlandığı bildirildi.

4/ 11