Osmanlı nın çöküşü!

Bir gecede 1.8 milyar dolar kaybetti! Dünyanın en zengin insanı değişti!

Osmanlı nın çöküşü!

BİR GÜNDE MİLYARLARCA DOLARDAN OLDULAR!

CARLOS SLIM: 1.8 milyar dolar kayıp
Dünyanın en zengin adamı olarak kabul edilen Carlos Slim Helu, Bloomberg'ün milyarderler endeksine göre 74 milyar dolara yaklaşan servetinin 1.8 milyar dolarını sadece bir günde (dün) kaybetti. Ayrıca bir dönem Türk basınında babasının Osmanlı topraklarından Meksika'ya göçmüş olması nedeniyle Osmanlı torunu olduğu iddia edilen Helu, 2013 yılında da büyük yaralar aldı. Bill Gates'in servetinde yaşanan artışa ayak uyduramayan Helu, dünyanın en zengin adamı ünvanını Microsoft'un kurucusuna devretti.

1/ 31
Osmanlı nın çöküşü!

Amancio Ortega: 1.1 milyar dolar kayıp
İspanyol moda devi Zara'nın patronu olan Amancio Ortega'nın 66.4 milyar dolarlık serveti ise aynı gün 65.3 milyar dolara geriledi.

2/ 31
Osmanlı nın çöküşü!

Lillian Bettencourt: 751 milyon dolar kayıp
34 milyar doların üzerindeki servetiyle Avrupa'nın en zengin kadını ünvanını elinde bulunduran ve Fransız kozmetik devi L'Oreal'in yüzde 31 hissesine sahip olan Bettencourt için, 2 Şubat gününün anlamı 751 milyon dolarlık kayıptı.

3/ 31
Osmanlı nın çöküşü!

Ingvar Kamprad: 686.4 milyon dolar kayıp
53 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengin 5'inci, İsveç'in ise en zengin adamı olan IKEA'nın patronunun bir günlük zararı ise 686.4 milyon doları buldu. Kampard'ın en büyük gelir kalemlerini IKEA franchise'ları, kurmuş olduğu vakfın elde ettiği gelirler ve dünyanın dört bir yanındaki IKEA mağazaları nedeniyle elde ettiği gayrimenkul gelirleri oluşturuyor.

4/ 31