Otelde doğalgaz zehirlenmesi

Otelde doğalgaz zehirlenmesi

Otelde doğalgaz zehirlenmesi

Fatih’te bir otelde ilk belirlemelere göre doğalgaz kaçağı nedeniyle iki personelin de aralarında bulunduğu 23 kişi zehirlendi.

1/ 13
Otelde doğalgaz zehirlenmesi

Olay, Fatih Alemdar Mahallesi'nde bulunan 'Modern Sultan Hotel'de saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, olay otelin bulunduğu çevredeki esnafın yoğun doğalgaz kokusunu farketmesiyle ortaya çıktı. Doğalgaz kokusundan rahatsız olan esnaf durumu hemen itfaiyeye, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler çoğu odasında baygın şekilde olan otel müşterileriyle karşılaştı. Kilitli olan odalar itfaiye yardımıyla açılırken, baygın halde bulunan müşteriler battaniyelere sarılı birşekilde sağlık ekipleri ve polislerin de yardımıyla ambulanslara taşındı. Aralarında yabancı uyruklu turistlerin de bulunduğu 21 otel müşterisi ile iki personel ambulanslarla çevdedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Bazı otel müşterilerinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri otelin doğalgazını keserken, itfaiye ve sağlık ekiplerinin ilk belirlemelerine göre olayın doğalgaz zehirlenmesinden dolayı meydana geldiği öğrenildi.

2/ 13
Otelde doğalgaz zehirlenmesi

Çevredeki vatandaşlar durumun neden kaynaklandığını bilmediklerini ama doğalgaz zehirlenmesi olabileceğini söylediler. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor.

3/ 13
Otelde doğalgaz zehirlenmesi

4/ 13