Otele zırhlı araç ile girdi

İsrail Büyükelçisi Levy'ye olağanüstü koruma sağlanması şaşırttı.

Otele zırhlı araç ile girdi

İsrail’in kuruluşunun 62’nci yıldönümü nedeniyle Ankara Büyükelçisi Gaby Levy’nin verdiği resepsiyona hükümetten iki bakan katıldı.

1/ 6
Otele zırhlı araç ile girdi

Swiss Otel'de olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemlerin en çarpıcı yanı ise, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Levy'nin otelin koridoruna kadar zırhlı aracıyla getirilmesi oldu.

2/ 6
Otele zırhlı araç ile girdi

İSRAİL MİLLİ GECESİNDE OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMİ
İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabi Levy'nin Swiss Otel'de verdiği resepsiyona Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kürşat Tüzmen, ABD Büyükelçisi James Jeffrey ve çok sayıda davetli katıldı.

Bakanların resepsiyona gelişi esnasında Büyükelçi Levi “Çok yoğun programınız vardı, yine de geldiniz, çok teşekkür ederim” dedi.

Bir gazetecinin iki ülke arasında gerginlik bulunuğunu ve kendilerini resepsiyona beklemediklerini söylemesi üzerine Vecdi Gönül, “Oyumuzu kullandık, geldik” diye cevap verdi.

3/ 6
Otele zırhlı araç ile girdi

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın, iki ülke arasında imzalanan protokollerin dondurulduğunu yönündeki açıklaması, ABD Büyükelçisi James Jeffrey'ye soruldu. Büyükelçi Jeffrey, “Bu Türkiye ile Ermenistan arasındaki bir problem, fakat ümit ediyoruz ki, bu süreç devam edecek” ifadesini kullandı.

4/ 6