Oyuncak dükkanında feci patlama !

Fatih'te oyuncak ve havai fişek dükkanındaki patlama korku dolu anlar yaşattı.

Oyuncak dükkanında feci patlama !

Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın bulunduğu caddeyi savaş alanına çevirdi. Çevredeki iş hanlarında kalan hamallar ve bekçiler patlamayla birlikte korkuyla uyanarak yangın yerinden uzaklaştı.

1/ 11
Oyuncak dükkanında feci patlama !

SOKAK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Tahtakale, Uzunçarşı Caddesi üzerinde bulunan havai fişek ve oyuncak satan dükkanda saat 05.30 sıralarında belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Art arda yaşanan patlamalarla birlikte yangın tek katlı işyerinin tamamını sardı. Aynı kişiye ait olduğu belirtilen karşı dükkana da sıçrayan yangına, Eminönü ve Fatih’ten gelen itfaiye grupları müdahale etti.

2/ 11
Oyuncak dükkanında feci patlama !

Patlamalar arasında canlarını hiçe sayarak yangına müdahale eden itfaiye erleri, başka dükkanlara da sıçramasını engellemek için köpük kullandı. İtfaiyenin çalışmaları sırasında yangının çıktığı dükkanın bitişiğinde bulunan hanlarda kalan hamallar ve bekçiler uykularından uyandı. Korkuya kapılan işçiler üstlerini dahi giymeden don gömlek sokağa çıkarak yangın alanından uzaklaştı.

3/ 11
Oyuncak dükkanında feci patlama !

Polis, çevre güvenliğini aldığı yangın yerine kimseyi sokmadı. Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu yangın çıkan dükkanlarda yapılan araştırmada herhangi bir can kaybına rastlanmadı.

Hürriyet

4/ 11