Panelde AKP-BDP kavgası!

Batman'da AKP tarafından düzenlenen panelde kavga çıktı.

Panelde AKP-BDP kavgası!

BATMAN'da ‘Demokrasi ve İnsan Hakları' konulu panel, Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu ile muhabiri Mehmet Baransu'ya yöneltilen soruların gerginliğe neden olması üzerine yarıda kaldı.
AK Parti Gençlik Kolları'nın düzenlediği ‘Demokrasi ve İnsan Hakları' konulu panele Taraf Gazetesi Yazarı Emre Uslu ile muhabiri Mehmet Baransun katıldı. Usu ve Baransu, panel öncesi getirdikleri piknik tüpü ile tavayı masa önünde koyarken, “Bize yumurta atabilirsiniz. Hazırlıklı geldik” dedi. Olası yumurta atılmasına karşı bir görevli elinde şemsiye ile hazır bekledi.

1/ 6
Panelde AKP-BDP kavgası!

Panele katılan bir gup BDP'li gencin Türkçe ve Kürtçe sordukları, sorular salonda gerginliğe neden oldu.
Mehmet Baransu'ya “Taraf'ta yayınladığınız belgeleri nereden getirdiniz? Bize bunu anlatın”, Emre Uslu'ya da “Siz 2009'a kadar Emniyet mensubu olarak görev yaptınız. Kimin adımısınız? Lütfen bunları inandırıcı bir şekilde anlatın” demeleri üzerine tartışma çıktı. BDP ve AK Partili gençler arasındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesi son anda önlendi ve panel gerginlik üzerine yarıda kaldı.
Mehmet Baransu, panelin yarıda kalması ardından “Bize yumurta saldırısı olmadı. Ama sözler o yumurtalardan daha şiddetliydi. Tepki de görsem bölgeye gelmeye devam edeceğim” dedi. Emre Uslu katıldığı her panelde kendisine farklı yakıştırmalar yapıldığı belirterek, “Eskiden bir Türk milliyetçisiydim ama şimdi liberalim. 2009'un Ağustos ayında Bingöl Emniyet Müdürlüğü'nden istifa ettim. Emniyet mensubu değilim” dedi.

2/ 6
Panelde AKP-BDP kavgası!

3/ 6
Panelde AKP-BDP kavgası!

4/ 6