Paralı ve saadetsiz takımlar

Bu takımlar ilk maçlarda taraftarlarını mutlu edemedi

Paralı ve saadetsiz takımlar

Avrupa'nın zengin köklü kulüpleri milyonluk transferlerine rağmen daha sezonun hemen başında dibi görmüş durumda... Real Madrid, Paris Saint Germain, Milan, Arsenal gibi takımlar yıldızlarla dolu kadrolarına rağmen ilk maçlarda taraftarlarını mutlu etmeyi başaramadı.

Bunlardan bir tanesi de Paris Saint Germain... Javier Pastore, Kevin Gameiro, Jeremy Menez gibi isimler transfer edildiğinde hedef şampiyonluktu, Montpellier gibi bir takımın arkasında kalmak değil…

1/ 11
Paralı ve saadetsiz takımlar

Paris Saint-Germain’in sahibi Nasser al-Khelaifi başarıya açtı ve bu kez olması gerekiyordu, olacaktı! Kesenin ağzı açıldı, bu kez Zlatan Ibrahimovic, Marco Verratti, Thiago Silva, Ezequiel Lavezzi gibi isimlerle kadro çok daha kaliteli bir hâle getirildi.

2/ 11
Paralı ve saadetsiz takımlar

Paris Saint-Germain

Yaklaşık 300 milyon Euro’yu bulan toplam değeriyle, Avrupa’nın pahalı takımlarından biri hâline gelen PSG, üç haftası geride kalan Fransa Ligi’nde hâlâ galibiyetle tanışamadı.

İlk hafta Lorient ile 2-2 berabere kalan, daha sonra Evian ile puanları paylaşan başkent temsilcisi bu kez de Bordeaux karşısında hayli zorlandı ve rakip kaleye dahi gitmekte zorlandı.

3/ 11
Paralı ve saadetsiz takımlar

Paris Saint-Germain

Kadro değeri: 300 milyon Euro
En değerli oyuncuları:

Thiago Silva (Defans) – 40 milyon Euro
Zlatan Ibrahimovic (Forvet) – 35 milyon Euro
Ezequiel Lavezzi (Forvet) – 30 milyon Euro
Javier Pastore (Orta saha) – 29 milyon Euro
Jeremy Menez (Orta saha) – 18 milyon Euro

4/ 11