Parçalanırsanız sizi birileri yönetir!

Parçalanırsanız sizi birileri yönetir!

Kılıçdaroğlu’nu salonda Romanlar, göbek atarak karşılamaya hazırlanırken bir yöneticinin, "Müziği kesin, böyle şey mi olur" sözleri üzerine müzik kesildi. Romanlar, CHP liderini, müziksiz karşıladı. Toplantının ‘Kobra Murat’ lakaplı sunucusu yakaları simle işli siyah ceketi ve kırmızı gömleği ile dikkat çekti.

1/ 11
Parçalanırsanız sizi birileri yönetir!

Çalıştayda konuşan Türkiye Roman Dernekleri Federasyonu Üst Kurul üyesi, Kocaeli Roman Derneği Başkanı Demir Duygun dikkate alınmamaktan yakındı, "Benim derneğimin başkanını muhatap almıyorsa biz kurul olarak o belediye başkanını ve partisini kaale almayacağız. Türkiye’de biz saz çalmasak o sanatçılar okuyamaz. Biz kendimizi biliyoruz ama bizi ele alan medya, gerçek anlamda sorunlarımıza eğilsin. Benim zurnacı dedem var, onun tırnağı çizilirse benim beynim çizilir. Ben birinci sınıf insanım, ben çingene Demir’im" dedi.

2/ 11
Parçalanırsanız sizi birileri yönetir!

Roman Dernekleri Federasyonu Üst Kurul Üyesi Ahmet İzgi de "Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Romanlar’ın ayağına gidiyorum’ diyerek bizi mutlu etti ama biz Romanlar’ın bu duruma düşmesine, bir öğretmen, savcı, hakim olamamasına neden olan, ’anarşistler, casuslar, memleketten kovulanlar ve göçebe çingeneler alınmazlar’ şeklindeki kanun da 1934’te CHP tarafından çıkarıldı. Bunun için özür bekliyoruz. Aksi taktirde burada ayağımıza gelmenin bir anlamı olmayacak" dedi.

3/ 11
Parçalanırsanız sizi birileri yönetir!

Romanlar, CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu’na kırmızı saten yelek ve şapkadan oluşan çeribaşı kıyafeti giydirdi. Sulukle’nin yıkılmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da çeribaşı oldu. Sunucu Kobra Murat, "Kırmızıyı severiz, etsiz yemek yemeyiz, biz dünyanın rengiyiz" dedi.

4/ 11