Paşalar cezaevine böyle götürüldü

Paşalar cezaevine böyle götürüldü

Sanıklardan, Özden Örnek ve İbrahim Fırtına Silivri Cezaevinde, Muvazzaf askerler ise Hasdal Kışlası'na yollandı. Tutuklanan muvazzaf askerler jandarma nezaretinde Hasdal Cezaevi'ne gönderildi.

1/ 36
Paşalar cezaevine böyle götürüldü

09:08- Tutuklanan 29 muvazzaf asker jandarma nezaretinde Harbiye Orduevi'nden ayrıldı. Tutuklu askerler Hasdal Cezaevi'ne gönderiliyor.

2/ 36
Paşalar cezaevine böyle götürüldü

06:12 - Balyoz Planı Davası'nda tutuklanan aralarında eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına'nın da bulunduğu emekli askerler Silivri Cezaevi'ne, muvazzaf askerler ise Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderildi.

3/ 36
Paşalar cezaevine böyle götürüldü

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

''Balyoz Planı'' davasının duruşmasında haklarında tutuklama kararı çıkan sanıklardan bir kısmı Silivri Devlet Hastanesi'ne sevkedildi.

Aralarında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına ile eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek'in de bulunduğu sanıklar, saat 00.30 sıralarında davanın görüldüğü Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesinden jandarmaya ait minibüslere bindirilereksağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Bu arada, sanıkların hastaneye girişi sırasında gazetecilerin fotoğraf çekmesi görevli askerler tarafından önlenmeye çalışıldı.

4/ 36