PKK'lılar patlayıcının üzerine not yazdı

PKK'lılar patlayıcının üzerine not yazdı

Van’da PKK’lı teröristler devriye görevi yapan ekibin bulunduğu zırhlı araca roketatar ve el yapımı patlayıcı ile saldırdı, 3 polis yaralandı. İçinde patlayıcı bulunan bir poşetin içinde de, "Cizre ve Sur'u unutmadık" notu bulundu.

1/ 8
PKK'lılar patlayıcının üzerine not yazdı

Saldırı Sabah saat 05.00 sıralarında İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi Lalapaşa sokakta meydana geldi. Devri görevi yapan polis zırhlı aracı sokaktan geçerken PKK’lılar tarafından roketatarla ateş edildi. Roketin zırhlı aracın üzerinden sıyırıp geçmesi üzerine teröristler bu kez önceden yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.

2/ 8
PKK'lılar patlayıcının üzerine not yazdı

Zırhlı araçta hasar oluşurken ekipteki 3 polis yaralandı. Çağrılan ambulanslarla yaralı polislerVan Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Olay yerine sevk edilen takviye ekipler, saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlattı.

3/ 8
PKK'lılar patlayıcının üzerine not yazdı

OPERASYON BÖLGESİNDE ROKET BAŞLIKLARI VE BOMBA BULUNDU

Van’da zırhlı polis aracına saldırı ardından bölgede başlatılan operasyonlarda çok sayıda roket başlığı, el bombası ve patlayıcı madde ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün saat 05.00 sıralarında İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi Lalapaşa Sokak’taki saldırı ardından bölgede özel harekat polislerinin katıldığı kapsamlı operasyon başlattı. Operasyonlarda polise saldırının gerçekleştiği Lalepaşa Sokak yakınında terk edilmiş bir araç tespit etti. Çevre güvenliği alan polis ekipleri araçta yaptıkları incelemede roket başlığı ve el bombası buldu.

4/ 8