PKKdan 2 saldırı: 28 asker yaralı

Ağrı'da askeri aracın geçişi sırasında bir patlama meydana geldi.

PKKdan 2 saldırı: 28 asker yaralı

Ağrı'nın Eleşkirt ile Erzurum'un Horasan ilçeleri arasındaki Türkeli köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu 28 asker yaralandığı bildirildi.

İran'dan Türkiye'ye doğalgaz taşıyan boru hattının Ağrı- Erzurum arasından geçen bölümüne bölücü terör örgütü PKK tarafından saldırı düzenlendi.


1/ 6
PKKdan 2 saldırı: 28 asker yaralı

Saldırı sonrası bölgeye sevk edilen askerlerin yoldan geçişi sırasında ise ikinci bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda 1'i ağır 28 asker yaralandı. Durumu kritik olan asker Erzurum'a sevk edildi.

2/ 6
PKKdan 2 saldırı: 28 asker yaralı

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinden geçen doğalgaz boru hattına sabotaj düzenledikten sonra kaçan PKK'lı teröristlerin yakalanması için bölgede başlatılan operasyona katılan askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 28 askerin yaralandığı bildirildi. Patlamada yaralanan askerlerden 1'i Erzurum'a sevk edilirken 10'u Ağrı Devlet Hastanesi'ne, 17'si ise Eleşkirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Erzurum'a sevk edilen askerin durumunun ağır olduğu, Eleşkirt Devlet Hastanesine kaldırılan 17 askerlerin ise tedavilerinin ayakta yapıldığı öğrenildi.

3/ 6
PKKdan 2 saldırı: 28 asker yaralı

DOĞALGAZ KESİLDİ

Boru hattında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın dogalgazın kesilmesi ile söndürüldü.

4/ 6