PKKnın depoları imha edildi

PKK'nın depoları imha edildi

PKKnın depoları imha edildi

BİNGÖL'ün Genç İlçesi'nde güvenlik güçleri kış üslenmesine hazırlanan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonda 2 sığınak, 2 depo ve 2 mevzi bulunarak imha edilirken; buralarda yaşam malzemeleri ile doğum kontrol hapları ele geçirildi.

1/ 9
PKKnın depoları imha edildi

Bingöl Valiliği, Genç İlçesi'nin Gözertepe Köyü sınırları içinde barınan ve kış üslenmesine hazırlanan PKK'lıları etkisiz hale getirmek, sığınak ve depoları imha etmek için 49'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı koordinesinde 16 Aralık günü saat 06.00'dan itibaren operasyon düzenlendiğini açıkladı.

2/ 9
PKKnın depoları imha edildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından yapılan operasyonda PKK'lılara ait, 2 sığınak, 2 depo ve 2 mevzii tespit edildiği belirtilen açıklamada, "Depo ve sığınakların içerisinde, 1 dürbün, 9 sırt çantası, 9 uyku tulumu, 8 met, 8 büyük tüp, 5 küçük tüp, 1 güneş paneli, 2 akü, 6 yağmurluk, 3 erkek montu, 50 pil, 50 metre sera naylonu, yaklaşık 300 kilo yiyecek malzemesi, bol miktarda doğum kontrol hapı, prezervatif, kullanım ve yaşam malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Genç Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla ele geçirilen malzemeler olay yerinde imha edilmiş olup, sığınak, depo ve mevziiler tahrip edilmiştir. Bingöl ili genelinde, kış şartlarında operasyonlara aralıksız devam edilmektedir" denildi.

3/ 9
PKKnın depoları imha edildi

4/ 9