PKKnın korkunç stratejisi

PKKnın korkunç stratejisi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen ve 2'si güvenlik görevlisi 5 kişinin hayatını kaybettiği kanlı eylem, terör örgütünün yeni dönem saldırı stratejisini gözler önüne serdi.

1/ 13
PKKnın korkunç stratejisi

Terör örgütü PKK, güvenlik güçleri ile vatandaşları karşı karşıya getirmek için 'halkın arasına karışarak güvenlik güçlerine karşı eylem yapma' stratejisini Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde uygulamaya koydu.

2/ 13
PKKnın korkunç stratejisi

Ramazan ayında Yüksekova'daki bir caminin üst katından emniyete roket atan teröristler, önceki gece de düğün kalabalığını kullandı. Şemdinli Belediyesi'nin önündeki düğün kalabalığına karışan PKK'lılar, ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı ve lojmanlara eş zamanlı saldırı düzenledi. Bu sırada bir grup terörist de, 7 kilometre uzaklıktaki dağ komando taburuna taciz ateşi açtı.

3/ 13
PKKnın korkunç stratejisi

Polis memuru Mustafa Eyyüp Darendelioğlu ve piyade er Serkan Duman ile sivil vatandaşlar Necdet Güreli, Tayyar Güreli ve Osman Ertaş'ın hayatını kaybettiği saldırıların yaklaşık 40 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gerçekleştirildiği belirtiliyor. Sivil vatandaşlardan ikisinin jandarmanın attığı obüslerin isabet etmesi sunucu hayatını kaybettiği, bir kişinin ise teröristler tarafından vurulduğu ileri sürülüyor.

4/ 13