PKKya beyaz darbe

PKKya beyaz darbe

Operasyonda, 130 kilo 280 gram eroin ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı. Terör örgütünün söz konusu uyuşturucuyu Avrupa ülkelerine gönderip burada piyasaya sürerek elde edilen geliri de Kandil’e göndermeyi amaçladığı öğrenildi. İmalathane, operasyonu yapan askerler tarafından kamerayla görüntülendi.

1/ 6
PKKya beyaz darbe

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler bir ihbar üzerine harekete geçti. Teknik ve fiziki takibin ardından Yüksekova İlçesi’ndeki bir evin deposuna, geçen pazartesi günü sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Operasyonda, imalathane haline getirilen depoda üretilen 130 kilo 280 gram eroin ve üretim aşamasında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirilirken, 3 kişi de gözaltına alındı. Söz konusu uyuşturucunun satışından yaklaşık 4 milyon TL elde edileceği bildirildi.

2/ 6
PKKya beyaz darbe

Jandarma yetkilileri, uyuşturucu tacirlerinin, söz konusu yerde kısa süre önce faaliyete geçtiğinin ihbarını aldıklarını, burada üretimini yaptıkları eroini, Irak ve Suriye üzerinden özellikle Avrupa ülkelerine gönderip piyasaya sürdükten sonra elde ettikleri geliri de Kandil’e göndermeyi amaçlarını öne sürdü. PKK’ya kış üstlenmesinde büyük darbeler vurulduğunu ifade eden yetkililer, terör örgütünün para kaynaklarına yönelik operasyonların hız kesmeden süreceğini belirtti. Bu arada gözaltına alınan 3 kişiden 1’inin tutuklandığı diğer 2’sinin de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı bildirildi.

3/ 6
PKKya beyaz darbe

4/ 6