Plaja sıfır cami

Bodrum'da önü plaj olan camide cemaat namaz kılarken tatilcilerin bikini ve mayolarıyla denize girip güneşlenmesi 'İslam'da hoşgörü' olarak değerlendirildi.

Plaja sıfır cami

Cuma namazında kumsala taşan cemaat ile güneşlenenlerin aynı karede yer alması ilginç görüntü oluşturdu.

1/ 14
Plaja sıfır cami

Gündoğan Mahallesi'nde denize sıfır konumdaki Yalı Camisi'nde, aşırı kalabalık olduğu için bazı vatandaşlar cuma namazlarını cami dışında kıldı. Vatandaşlar cami ile plaj arasındaki yaklaşık 2 metre genişliğindeki yürüyüş yoluna serilen hasırlar üzerinde namaz kılarken, cemaat kumsala da taştı. Namaz kılanlar ile plajda denize girenler ilginç görüntü oluşturdu.

2/ 14
Plaja sıfır cami

Bir tarafta namazlarını kılıp ibadetlerini yapanlar, diğer yandan da denize girip sahilde güneşlenen tatilciler yer aldı. Tarihi yaklaşık 300 yıl önceye dayandığı belirtilen caminin bir süre kapalı olduğu ve 2009 yılında restore edilerek ibadete açıldığı öğrenildi. Caminin yabancı turistlerinde ilgisini çektiği ve zaman zaman Kuran-ı Kerim dinlemeye geldikleri belirtildi.

3/ 14
Plaja sıfır cami

Ramazan ayının ilk cuma namazını deniz kenarında güzel bir ortamda kıldıklarını söyleyen turizmci Birol Peker, "Herkes ibadetinde yaşantısında özgürdür. Burası eşi olmayan güzel bir cami. Tatil beldesindeyiz tabii ki insanlar yüzecek, eğlenecekler. Hoşgörüyle bakıyoruz onlarda bize hoşgörüyle bakıyor. Bu sıcaklığı hep birlikte yaşıyoruz" dedi.

4/ 14