Plajda skandal ! Polis zorla çıkardı...

Fransa'daki tesettür mayo yasağı başörtüsüne sıçradı.

Plajda skandal ! Polis zorla çıkardı...

Haşema ile denize girilmesini yasaklayan Fransa'nın Cannes şehrinde bir kadın sahilde tesettür giydiği için para cezası aldığını ve ırkçı tacize maruz kaldığını söyledi. Nice'te ise sahilde tesettür mayosuyla oturan kadın biber gazı ve cop taşıyan polis tarafından tesettürünü çıkarması yönünde uyarıldı.

 

1/ 9
Plajda skandal ! Polis zorla çıkardı...

Siam adlı kadın, çocuklarıyla birlikte sahilde dolaşırken yanlarına gelen üç polisin, kıyafetinin sahile uygun olmadığını söylediğini belirtti. Siam olay sırasında üzerinde haşema değil sadece tesettür olduğunu ve denize girme amacı bulunmadığını söyledi. Siam Fransız basınına yaptığı açıklamada, deniz kenarında yürürken yanına gelen polislerin kendisine yasaktan haberi olup olmadığını sorduklarını belirtti. Habere göre polisler Siam'a kıyafetinin sahil için "uygun olmadığını" ve baş örtüsünü saç bandı gibi bağlarsa deniz kenarında kalabileceğini söyledi. Polislere itiraz etmesinin ardından Siam'a 11 euro ceza kesildi.

 

 

2/ 9
Plajda skandal ! Polis zorla çıkardı...

34 yaşındaki anne, olay sırasında çevresinde toplanan kalabalığın da "Evine git" diyerek kendisine bağırdığını ifade etti. Olay yerinde bulunan bir gazeteci de kalabalığın tepkisini doğruladı.

 

3/ 9
Plajda skandal ! Polis zorla çıkardı...

Cannes'ı Nice yakınlarındaki Villeneuve-Loubet ile Korsika'daki Sisco izledi.  Fransa'nın Nice şehrinde sahilde tesettür mayosuyla oturan kadın biber gazı ve cop taşıyan polis tarafından tesettürünü çıkarması yönünde uyarıldı. Daily Mail gazetesinin haberine göre, orta yaşlı bir kadın Nice şehrindeki Promenade des Anglais sahilinde güneşleniyordu. Dört polis, kadının yanına gelerek üzerindeki tesettür mayosunu çıkarmasını istedi.

 

4/ 9