Polis dayağı güvenlik kamerasında

Tehlikeli araç kullanmak ve ruhsatsız silah bulundurmaktan gözaltına alınan iki kardeşe polisin müdahalesi sert oldu..

Polis dayağı güvenlik kamerasında

Mersin'de tehlikeli araç kullanmak ve ruhsatsız silah bulundurmak suçundan gözaltına alınan iki kardeşin, götürüldükleri polis merkezinde dövülme anı, karakolun güvenlik kameralarınca kaydedildi.

1/ 11
Polis dayağı güvenlik kamerasında

İddiaya göre, dayak olayı 15 Ağustos'ta Cumhuriyet Polis Merkezi'nde meydana geldi. Düğün salonu işletmecisi 28 yaşındaki Yılmaz Koç ile kardeşi 24 yaşındaki Ali Hıdır Koç, 33 ASD 62 plakalı otomobille giderken Göçmen kavşağında trafiği tehlikeye attıkları gerekçesiyle durduruldu. Otomobilde yapılan aramada bir ruhsatsız tabanca da bulan polis, iki kardeşe gözaltına aldı.

2/ 11
Polis dayağı güvenlik kamerasında

2 kardeş, karakolda avukatlarına ulaşmaya çalıştıkları sırada bulundukları nezarette polisler tarafından dövüldü. Savcılıkça serbest bırakılan 2 kardeş, dayağın izini yansıtan morluklar bulunan yerlerin fotoğraflarını çektirip, karakolda kendilerini döven polisler hakkında davacı oldu. Bununla ilgili soruşturma sürerken, dayak olayı karakolun güvenlik kamerası görüntülerince saniye saniye kaydedildi. Bu görüntüler, savcılığın soruşturma dosyasına girdi.

3/ 11
Polis dayağı güvenlik kamerasında

Otomobilleri durdurulup, ruhsatsız silah da bulunduktan sonra götürüldükleri karakolda ilk önce polislerin kendilerine iyi davrandığını bildiren Yılmaz Koç, "Biz başımıza böyle bir şey gelmediği için avukatımızı arama ihtiyacı duyduk. Geç saat olduğu için avukata ulaşmakta zorlanıyorduk. Bu sırada kardeşim kapıya doğru yöneldi.

4/ 11