Polis merkezi önünde dayak kamerada

Konya'da polis merkezi önünde çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.

Polis merkezi önünde dayak kamerada

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde polis merkezi önünde çıkan arbedede polislerin, Emin Pala ve arkadaşlarını dövmesi, onların da polislere aynı şekilde karşılık verip saldırması, polis merkezinin güvenlik kamerasına yansıdı. Her iki tarafta birbirinden şikayetçi olurken, polisler hakkında soruşturmaya kaymakamlık izin vermedi. 6 kişi hakkında "Kamu görevlisine hareket ve görevlerini yaptırmamak için direnmek" suçundan dava açıldı. Güvenlik kamerasındaki kavga görüntüleri dava dosyasına girdi.

1/ 11
Polis merkezi önünde dayak kamerada

Geçen 31 Ekim günü meydana gelen olayda, Konya'nın Emirgazi İlçesi'nde oturan hububatçı Emin Pala, Karapınar'a gezmeye giden kardeşi Mehmet Pala ve kardeşinin arkadaşları Emrah Dağlı ile Sedat Erdemir'in, "Çevreyi rahatsız etmek ve polise muhakemet" suçundan gözaltına alındıklarını öğrendi. Bunun üzerine Emin Pala, arkadaşları bir akaryakıt istasyonu sahibi Vedat Bayrakçı ve Emirgazi Ziraat Odası'nda çalışan Musa Okumuş ile birlikte Karapınar'a kardeşinin gözaltına alındığı polis merkezinde gitti.

2/ 11
Polis merkezi önünde dayak kamerada

POLİS MERKEZİ ÖNÜNDE KAVGA

Emin Pala ve arkadaşları polis merkezi önünde beklerken, polislerle aralarında arbede çıktı. Dava dosyasına giren polis merkezindeki güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre Musa Okumuş, bir polis memuruyla konuştuğu sıralarında aralarında tartışma çıktı. Tartışmaya Vedat Bayrakçı da katıldı.

3/ 11
Polis merkezi önünde dayak kamerada

Görüntülerde tartışma sırasında polis memuru H.Ü., Vedat Bayrakçı'nın göğsüne yumruk attı. Bayrakçı da, polis memuru H.Ü.'ye yumrukla saldırdı. Bunun üzerine diğer polis memuru S.B., Bayrakçı'ya yumrukla saldırdı. Çıkan arbede de iki tarafta birbirine saldırırken polis memuru H.Ü. ve Bayrakçı yere düşüp sürüklendi.

4/ 11