Polis, PKK'lı göstericiyi böyle kovaladı

Silopi'de polis atletle PKK'lı gösterici kovaladı

Polis, PKK'lı göstericiyi böyle kovaladı

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilmesinin 16'ncı yıldönümünü protesto için yapılan yasa dışı gösteriler gece geç saatlere kadar sürdü. Polis, adliye sarayına taşlarla saldırarak zarar veren PKK'lı göstericilere müdahale etti. Zırhlı bir araçtan inen ve üzerinde soğuk havaya rağmen sadece atlet bulunan bir sivil polis, uzun süre elindeki uzun namlulu silahla göstericileri kovaladı. Polisin, zırhlı aracın içerisindeki yüksek sıcaklıklık nedeniyle üstünü çıkardığı belirtildi.

1/ 11
Polis, PKK'lı göstericiyi böyle kovaladı

Silopi İlçesi'nde gündüz başlayan yasa dışı gösteri ve olaylar gece geç saatlere kadar sürdü. Polis ekipleri ilçenin birçok noktasında çıkan olayları bastırmakta zorluk çekti. Olaylar sırasında Şehit Harunboy ve Karşıyaka Mahallesi'nde zaman zaman silah seslerinin geldiği duyuldu. Yeşiltepe Mahallesi'nde göstericileri kovalayan 'Akrep' tipi zırhlı araç, göstericilerin 50'inci sokak üzerinde bir evin bahçesine kaçma olasılığına karşı bahçeye baskın düzenledi. Zırhlı araçtan inen ve üzerinde sadece atlet bulunan sivil bir polis, elindeki uzun namlulu silah ile uzun süre göstericileri kovaladı.

2/ 11
Polis, PKK'lı göstericiyi böyle kovaladı

Polisin, gün boyu içinde bulunduğu ve sürekli molotof atılmasına maruz kaldığı için içerisinin sıcak olması nedeniyle zırhlı aracın içinde üstünü çıkardığı ifade edildi.

3/ 11
Polis, PKK'lı göstericiyi böyle kovaladı

Kaymakamlık binasına saldırmak isteyen göstericilere izin vermeyen polis, göstericileri dağıtmak için sık sık gaz bombası kullandı. İpek yolunda güvenlik için hazır bekletilen zırhlı araçlara ise, bazı işyerlerinin damlarından molotof kokteyli ve havai fişek atıldı. Yanan zırhlı araçlara ise, Toma basınçlı su sıkarak söndürdü.

4/ 11