Polis yanlış kişiyi kelepçeledi

Bıçakla göğsünden yaralanan genç, elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı.

Polis yanlış kişiyi kelepçeledi

Adapazarı Çark Caddesi’nde tartıştığı bir genç tarafından bıçakla göğsünden yaralanan 18 yaşındaki Enes Koç, polis ekibi tarafından elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı. Gencin kalbinden bıçaklandığı anlaşılınca kelepçeyi çözen polis ambulans gelinceye kadar tampon yaparken, bıçaklanan genç “Memurlar beni dövüyor” diye tepki gösterdi.

1/ 12
Polis yanlış kişiyi kelepçeledi

Adapazarı’nın en kalabalık yeri olan Çark Caddesi’nde dün akşam saatlerinde bir işhanı önünde tartışan 2 gençten Enes Koç, soyadı öğrenilemeyen ‘Barış’ tarafından bıçaklandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sivil polis ekipi, göğsünden bıçaklanan ve kanlar içerisinde kalan Enes Koç’u, tüm itirazlarına rağmen ellerini arkadan kelepçeledi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar, ‘Yaralıyı kelepçelediler’ diye polislere tepki gösterdi.

2/ 12
Polis yanlış kişiyi kelepçeledi

Israrla “Ben bir şey yapmadım” diyen Enes Koç’un göğsünden yaralı olduğunu anlayan polisler, kelepçelerini çözüp mendille yaraya tampon yaparak kanamayı durdurmaya çalıştı. Enes Koç, olay yerine gelen polis amirlerine sivil polislerin kendisini dövdüğünü öne sürdü. Koç, “Hem bıçaklanıyorum, hem de memurlar beni dövüyor. Delireceğim. Kapının önünde başıma da vurdular” diyerek, 2 sivil polis memurunu şikayet etti.

3/ 12
Polis yanlış kişiyi kelepçeledi

Yaralı genç bir süre polis otosunda oturtulduktan sonra, gelen 112 ambulansına alınarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis genci bıçaklayıp kaçan saldırganı aramaya başladı.

4/ 12