Polisi şehit eden zanlı yakalandı

Radar kontrolündeki polisi öldüren zanlı çatışma sonucunda yakalandı.

Polisi şehit eden zanlı yakalandı

Radar kontrolünde trafik polisi Ömer Durmaz’ı öldürmekten aranan Hakan Dinçer, jandarmayla girdiği çatışma sonrası yakalandı. Karakol komutanını da yaralayan kırmızı motosikletli saldırganın izi radar görüntüleriyle sürüldü.

1/ 7
Polisi şehit eden zanlı yakalandı

Konya'nın Çumra İlçesi’nde radarla kontrol yapan trafik ekibinde görevli evli ve 2 çocuk babası 15 yıllık polis Ömer Durmaz’ı (36) öldürmekten aranan saldırgan yakalandı. Saldırganın olay yerine yaklaşık 700 metre ileride bulunan bir akaryakıt istasyonundan iki saat önce motosikletine yakıt aldığı belirlendi. Yapılan çalışmalar sonunda saldırganın Çumra İlçesi doğumlu Yozgat Bozok Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden bu yıl mezun olan Hakan Dinçer (21) olduğu belirlendi.

2/ 7
Polisi şehit eden zanlı yakalandı

Karakol komutanına ateş etti

Üç aydır ailesiyle sorun yaşadığı ve üç gün önce de evini terk edip motosiklet satın aldığı öğrenilen Dinçer’in olay yerine yakın köyü Kuzucuk civarında jandarma önlem aldı. Dün 15.00 sıralarında motosikletiyle köy girişine gelen Dinçer teslim ol çağrılarına ateş açarak karşılık verdi. Çıkan çatışmada Dinekli Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Yüksel Can Durmuş sırtından yaralanırken, Hakan Dinçer de ayaklarından yaralı ele geçirildi. Sağ bacağına 3, sol bacağına 2 kurşun isabet eden Hakan Dinçer’in hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

3/ 7
Polisi şehit eden zanlı yakalandı

4/ 7