Polisler kaçarak kurtuldu!

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil servisi gazdan etkilenenlerle doldu. Kalabalık bir grup gösterici hastanenin acil servisine girdi.

Polisler kaçarak kurtuldu!


Polis peşlerinden geldi ancak hastaneye girmedi. Birliğin polis amiri tek başına kalarak acil servisi dolduran göstericilerin çıkmasını istedi, bu konuda da anlaşma sağlandı. Ancak acil servise giren grubun hastaneden çıkmasını bekleyen yaklaşık 20 kişilik polis grubu arkadan gelen bir başka gösterici grubun saldırısına uğradı. Hastanedekiler de çıkınca iki grup arasında sıkışan polisler zor anlar yaşadı. Göstericiler taş ve sapanla misket etti. Polis gaz bombasıyla, plastik mermiyle karşılık vermeye çalıştı ancak başarılı olamadı ve kaçarak uzaklaşmak zorunda kaldı. 

(DHA)
 

1/ 21
Polisler kaçarak kurtuldu!


Bütün bunlar o sırada hastanede bulunan hastalar ve hasta yakınlarının gözleri önünde oldu. Acil serviste adım atacak yer kalmadı. Bu kişilerin bir çoğu da gazdan etkilendi, servis öksüren ve fenalık geçiren kişilerle doldu. Bu sırada çevrede meydana gelen olaylarda yaralananlar da hastaneye getirildi. 
 

2/ 21
Polisler kaçarak kurtuldu!


Olaylar burada son bulmadı. Hastane önünde de eylemcilerle polis karşı karşıya geldi. Hastanenin önünden geçen yol adeta savaş alanına döndü.
 

3/ 21
Polisler kaçarak kurtuldu!

4/ 21