Polisten esnafa meydan dayağı

Polisten esnafa meydan dayağı

Polisten esnafa meydan dayağı

İstanbul'da zabıta ve polis ekiplerinin seyyar satıcılara yönelik operasyonu sırasında çevik kuvvet polisleri, bir esnafa meydan dayağı attı. Polise karşılık vermemesine rağmen darp edilmeye devam edilen esnafın yaşadıkları iş yerinin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Maruz kaldığı şiddet karşısında neye uğradığını şaşıran esnaf, kendini döven polislerden kurtulmak için 155 Polis İmdat telefonunu aradı.

1/ 9
Polisten esnafa meydan dayağı

İddiaya göre olay şöyle gelişti: Zabıta ekiplerinin seyyar satıcılara yönelik operasyonuna çevik kuvvet polisleri de destek verdi. Operasyon sırasında seyyar satıcılarla zabıta ve polisler arasında yaşanan tartışmaya bir esnaf da dahil oldu.

2/ 9
Polisten esnafa meydan dayağı

Zabıtalar sivil kıyafetli olduğu için ne olduğunu kavrayamayan esnaflardan biri T., kimin kime bağırdığı, vurduğunun belirsiz olduğu ortamı yatıştırmak için "Durun yapmayı, etmeyin" diyerek tarafları ayırmaya çalıştı. Ancak zabıtaların hemen ardından olay yerine gelen çevik kuvvet polislerinden bir tanesi de, olaya müdahale eden esnafı itekledi. Sokaktan gelen gürültü üzerine dükkanının kapısına çıkan Erol Polan isimli başka bir esnaf da komşusunun iteklendiğini görünce, polislere, "Yaşı başı var iteklemeyin ayıptır!" ikazında bulundu.

3/ 9
Polisten esnafa meydan dayağı

Erol Polan'ın bu tepkisine sinirlenen polisler, bu sefer Polan'ı iteklemeye başladı. Meslektaşına destek veren diğer polisler de Polan'a vurmaya başladı. Biber gazının da kullanıldığı müdahalede hızını alamayan bazı polisler, dükkanının içine sığınan Polan'ı dükkan içerisinde de darp etti. Neye uğradığını şaşıran Erol Polan, polis şiddetinden korunmak için 155 Polis İmdat telefonunu arayıp yardım istedi. Tüm yaşananlar iş yerinin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

4/ 9