Promosyonla makam cipi aldı !

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan'ın banka promostonuyla aldığı cip nedeniyle çok konuşuluyor..

Promosyonla makam cipi aldı !

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, maaşlar için anlaşılan bankanın promosyonuyla 3 makam arabasına piyasa değeri 220 bin TL olan lüks bir cip ekledi.

1/ 7
Promosyonla makam cipi aldı !

Vali Doğan, "Tamamen yasal bir uygulama, şahsıma alınmadı. Valiliğin ihtiyacı vardı" dedi. Denizden yüksekliği ortalama 10 metre olan Tekirdağ’da köy yollarının yüzde 70’ine yakını asfalt kaplamadan oluşuyor.

2/ 7
Promosyonla makam cipi aldı !

TEKİRDAĞ Valisi Aydın Nezih Doğan, 3 makam aracı bulunmasına rağmen son olarak banka promosyonu ile makam aracı olarak kullanılmak üzere piyasa değeri 113 bin Euro (220 bin TL) olan 2009 model sıfır kilometre cip aldırdı. Üç gün önce alınan cipe, Vali Doğan dün ilk defa bindi ve gideceği programları kentte lüks ciple yaptı.

3/ 7
Promosyonla makam cipi aldı !

3 makam aracı vardı

Tekirdağ Valiliği İl Özel İdaresi 1 ay önce işçi ve memurların maaşları için Vakıfbank ile İl Özel İdaresi mevduat hesapları için de Halk Bankası ile 3 yıllığına anlaştı. İçişleri Bakanlığı’nın, 5 Aralık 2005 tarihinde yayımladığı genelgeye göre, bankadan alınan promosyon ücretinin yüzde 70’i personele dağıtıldı. Yüzde 30’u olan 61 bin 500 TL ise üç gün önce İl Özel İdaresi protokol hizmetlerinde kullanılmak üzere ’Volkswagen Caravella’ marka minibüs satın aldı. İl Özel İdaresi mevduat hesapları içinde Halk Bankası ile 3 yıllığına anlaşma imzalayan valilik, mevduat promosyonu ile de Vali Aydın Nezih Doğan’ın isteği doğrultusunda minibüsle birlikte aynı gün ’Toyota Land Cruiser V8’ marka, piyasa değeri yaklaşık 113 bin Euro olan 2009 model sıfır kilometre lüks cip aldırdı. ’Renault Safran’, ’Renault Megane’ ve ’Mercedes’ marka makam araçları bulunan Vali Doğan’ın makam aracı sayısı bu ciple birlikte 4’e yükseldi.

4/ 7