Putine böyle destek verdiler

Putine böyle destek verdiler

Rusya'da Putin'in yeniden devletin başına geçmesi için yaptıkları dikkat çekici eylemlerle basına renkli kareler veren Rus kadınlar, Medvedev'in, Putin'in 2012 seçimlerine adaylığını onaylamasıyla hedefine ulaşmış oldu.Rusya'nın eski devlet başkanı Vladimir Putin'in Mart 2012'de devlet başkanlığı seçiminde aday olması için aylardır ilginç kampanyalara imza atan Rus kadınlar, şimdiki devlet başkanı Medvedev'in Putin'in aday olmasını onayladıklarını bildirmesiyle, nihayet muradına erdi.

1/ 21
Putine böyle destek verdiler

Rusya'nın çeşitli yerlerinde renkli eylemler yapan Putin taraftarı kadınlar yıl boyunca çok çeşitli gösteriler yapmışlardı. Tişörtleri yırtma, yerli model arabaları ücretsiz yıkama günleri düzenlediler, soyundular, Putin'in doğumgününde, ona özel erotik bir takvim hazırladılar. Bunların hepsi, karizmatik siyasi lider Putin'in tekrar devlet başkanı olması içindi.

2/ 21
Putine böyle destek verdiler

Başkent Moskova'da dün, tarihi Kremlin Sarayı'nda iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin kurultayında, Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile Başbakan Vladimir Putin arasında 'başbakanlık-devlet başkanlığı dönüşüm planının' kabul edilmesiyle, eylemler de boşa gitmemiş, hedefine ulaşmış oldu

3/ 21
Putine böyle destek verdiler

Rusya'nın istikrarlı Maliye Bakanı bu çözüme tepki gösterdi. 11 yıldır görevde olan Rusya Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, Washington'da yapılan sanayileşmiş ülkelerin dünya ekonomi durumunu ele aldıkları toplantıda ve Moskova'da Reuters-Rusya Yatırım Zirvesi için yaptığı açıklamada, 'Sayın Medvedev ile yeni hükümetinde çalışmayabilirim' dedi.

4/ 21