"Birileri provakasyon yapabilir"

"Birileri provakasyon yapabilir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hangi gerekçe ile siz darbe girişiminde...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hangi gerekçe ile siz darbe girişiminde bulunuyorsunuz. Bir sorun varsa Parlamento'da çözülebilir. Sokağa çıkan vatandaşlarıma sağduyulu hareket etmelerini, taşkınlık yapmamalarını özellikle istirham ediyorum. Birileri provokasyon yapabilir. Orduya biz Peygamber ocağı diyoruz Bir grup cuntacı orada var diye hedef tahtasına koymak doğru değil. Özellikle ülkeyi yönetenlerin sağduyulu olması lazım" dedi.

1/ 11
"Birileri provakasyon yapabilir"

Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı gecede yaşadıklarını anlatarak şu ifadeleri kullandı: "Hangi gerekçe ile siz darbe girişiminde bulunuyorsunuz. Bir sorun varsa Parlamento'da çözülebilir.

2/ 11
"Birileri provakasyon yapabilir"

TALİMAT VERİLMİŞ DIŞARI ÇIKMIŞLAR. SİZ ERİ VE ERBAŞI LİNÇ EDEMEZSİNİZ. ÖLDÜREMEZSİNİZ

Askerlik yapan şunu çok iyi bilir. Komutan talimat verir, itiraz edemez gereğini yaparsınız. Talimat verilmiş dışarı çıkmışlar. Siz eri ve erbaşı linç edemezsiniz. Öldüremezsiniz. Ne günahı var onların, çocukların. O çocuklarımızı biz ellerine kına yakarak askere gönderdik biz. Anneleri hangi şeylerle gönderdiler.

3/ 11
"Birileri provakasyon yapabilir"

RÜTBELİLERİ BIRAKIP GARİBAN ASKERİ LİNÇ EDİYORSUN

Rütbelileri bırakıp gariban askeri linç ediyorsun. Darbecilerden ne farkı onların. Böyle bir şey olamaz yazık günah. Arkadaşlarıma talimat verdim kesinlikle bu aileleri bulun sahip çıkın diye. Sayın Başbakandan da istirham ettim.

LİNÇ GİRİŞİMİNE KATILANLARA KESİNLİKLE İZİN VERMEYİN. YAKALAYIN ADALETİN ÖNÜNE ÇIKARIN

Linç girişimine katılanlara kesinlikle izin vermeyin. Yakalayın onları da adaletin önüne çıkarın diye. ordu düşmanlığından da kaçınmamamız lazım.

4/ 11